|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

XI Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe, Festiwal Terra Artis w Lanckoronie od 12 do 22 lipca

Rezygnacja z konkursowej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa, na rzecz otwartości i pełnej akceptacji uczestników, bez względu na wiek i posiadane umiejętności, interdyscyplinarność zajęć oraz atmosfera miejsca i łączące różne style muzyczne koncerty, to cechy wyróżniające Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie i towarzyszący im Festiwal Terra Artis.

Tegoroczna, jedenasta już edycja Warsztatów rozpocznie się 12 lipca i potrwa do 22 lipca. Zajęcia z gry na gitarze poprowadzą Piotr Domagała, Paweł Kwaśny, Michał Nagy, Marek Nosal, Michał Pindakiewicz, Tatiana Stachak, Petr Saidl, Marcin Siatkowski, a także Leszek Potasiński, Aleksander Wilgos i Andrzej Olewiński. Orkiestra gitarowa zagra pod dyrekcją Iwony Grabowskiej. W tym roku nie zabraknie też warsztatów harfy historycznej z Arianną Savall oraz warsztatów śpiewu w chórze oraz improwizacji z norweskim tenorem Petterem U. Johansenem. Warsztaty poetycko-teatralne, cieszące się ogromną popularnością i sympatią, poprowadzi ponownie Bronisław Maj.

Dla publiczności Festiwalu Terra Artis zagrają: trio polskich, uznanych gitarzystów: Leszek Potasiński, Alekander Wilgos i Andrzej Olewiński (12 lipca), uczestnicy warsztatów harfowych i chóralnych wraz z Arianną Savall i Petterem U. Johansenem (14 lipca), trio Flamensky łączące flamenco z jazzem (15 lipca), Honky Tonk Men o rockowym brzmieniu (16 lipca), duet Andrzej Jagodziński na akordeonie i Janusz Strobel na gitarze podczas fascynującego spotkania tête-à-tête (17 lipca), zespół Czerwie wraz z projekcją filmu niemego „Nosferatu” z 1922 roku (19 lipca). Na finał Festiwalu (21 lipca) zapraszamy na koncert plenerowy na Rynku w Lanckoronie, o godz. 17:00 zagrają wszyscy uczestnicy warsztatów gitarowych, a o godz. 21:00 polsko-bułgarsko-czeska grupa Sarakina, łącząca muzykę bałkańską, folkową z jazzem.

Wszystkie warsztaty i koncerty odbywają się na terenie Lanckorony.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 

Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.gitaralanckorona.pl

 

Głównym Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Warsztaty i Festiwal realizowane są w ramach programu „Made in Małopolska”.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego, a także Tadeusza Łopaty, wójta Gminy Lanckorona oraz JM Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Stanisława Krawczyńskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Powiatu Wadowickiego.

100%
0%