|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Koncert „Gałązka Oliwna 2” - 22 kwietnia o godz. 19 w Radio Kraków.

0

A
A
A
Fundacja BONA zaprasza w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków na specjalny koncert dedykowany Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci. Zaproszenia na antenie.

„Gałązka Oliwna 2” – Fundacja BONA zaprasza w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków na specjalny koncert dedykowany Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci.  Zaproszenia na antenie.

W trakcie koncertu „Gałązka Oliwna 2”, którego organizatorem jest Fundacja BONA, wystąpi  wielu wspaniałych artystów. Głównym punktem tego wyjątkowego  muzycznego wieczoru będzie krótki koncert „Książę Italii” w aranżacji wybitnego włoskiego kontrabasisty Giuseppe Bassi i jednego z najwybitniejszych polskich pianistów -Kuby Stankiewicza. Zaśpiewa Kasia Cygan. Wystąpią również Kinga Kutrzuba, Jacek Korohoda, Mirosław Sitkowski, Yanoosh Baran, Martyna Raczek, Paweł Kuźmicz, gość specjalny Andrzej Pacuła i wielu innych wspaniałych artystów.  Koncert poprowadzi  Jolanta Drużyńska. 

 „Gałązka Oliwna 2” jest koncertem dedykowanym Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci -przede wszystkim osobom, które zainicjowały, prowadzą i są motorem działania Hospicjum.

Należy przypomnieć, skąd się wziął pomysł „Gałązki”: wszystko rozpoczęło się w Bari 27 grudnia 2015 roku, gdy przyjaciel Giuseppe Bassi - Włoch,  Alessandro Capponio wiedziony myślą „Gdzie nie ma tolerancji, nie ma wolności”,  wsiadł na rower i pojechał do Polski , by 27 stycznia 2016 roku złożyć w Auschwitz, w Hitlerowskim Obozie Koncentracyjnym symboliczne drzewko oliwne. Nie spodziewał się, że przyjaciele: Giuseppe Bassi – wybitny kontrabasista z Bari, Kuba Stankiewicz – polski pianista i Kasia Cygan – aktorka, wokalistka, oraz Radio Kraków, zgotują mu w Krakowie wspaniałe przyjęcie. Radio Kraków relacjonowało przez dwa tygodnie niezwykłą podróż Alessandra, jego historie, spotkania z ludźmi… a przyjaciele, artyści zorganizowali wielki koncert charytatywny w Studiu im. Tomany Bobrowskiej Radia Kraków pt. „Puglia To Auschwitz – Gałązka Oliwna”, z udziałem około 40 artystów krakowskich, w reżyserii Kasi Cygan.

 „Gałązka” - zaowocowała następnymi  koncertami -  na południu Włoch, gdzie  Giuseppe Bassi  zaprosił  Kasię Cygan i Kubę Stankiewicza  do projektu „Echoes of Heroes” we wrześniu 2016 r. Na perkusji grał Giovanni Scasciamacchia. Artyści zagrali  krótką trasę koncertową, między innymi w Ostuni  - na wielkim trwającym prawie cały dzień koncercie charytatywnym, z plejadą włoskich artystów. Koncert poświęcony był ludziom, którzy stracili domy w trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Giuseppe Bassi był dyrektorem artystycznym koncertu.

W tym roku organizator koncertu- Fundacja BONA znowu sprawi, że symboliczne drzewka oliwne, będą dale j żyły… – ale nie zdradzimy wszystkich niespodzianek.

Zapraszamy w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Zaproszenia na antenie.