|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Od 16 do 17 czerwca będzie można podziwiać XXII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych na Stadionie i Halach AWF-u

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na

 XXII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych

oraz dodatkowo  Krajową Wystawę Psów  Rasowych i Wystawę Klubową Bassetów. Wszystkie wystawy odbędą się na terenie Stadionu i Hal AWF w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II w następujących dniach:

16-17 czerwca 2018: Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie (sobota-niedziela)
16 czerwca 2018 (sobota): Krajowa Wystawa Psów Rasowych grup:  I, VIII  oraz  IX
16 czerwca 2018 (sobota): Wystawa Klubu Bassetów.
17 czerwca 2018 (niedziela): Krajowa wystawa Psów Rasowych grup: II, III, V.

Program Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych obejmuje także Paradę Ras Polskich (niedziela, w bloku konkurencji finałowych około godziny 15.30) oraz pokazy szkolenia w sobotę i niedzielę o godz.13.

Rozpoczęcie Wystawy Międzynarodowej każdego dnia (sobota i niedziela) będzie miało miejsce o godzinie 10.00, konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę od godziny 15.30

W wystawach weźmie udział blisko 2800 psów z kraju i zagranicy, z tego ponad 2000 na wystawie Międzynarodowej i ponad 700 psów w pozostałych wystawach. W wystawie wezmą udział wystawcy z następujących krajów: Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Belgii, Szwecji, Rumunii, Rosji, Austrii, Ukrainy, Danii, Białorusi, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Litwy, Holandii, Anglii  i innych. Psy oceniane będą przez znakomitych sędziów kynologicznych z: Polski,  Słowacji, Ukrainy, Portugalii,  Rumunii, Hiszpanii, Rosji, Serbii, Włoch, Brazylii, USA.  Wśród gości naszych wystaw spotkać będzie można również wielu zasłużonych działaczy ZKwP.

Na Międzynarodowej Wystawie Psow Rasowych najliczniej reprezentowane będą rasy : labrador retriever (44),  buldog francuski (73 psy), berneński pies pasterski (42) , jack russel terier (30), staffordshire bull terier (34), golden retriever (42), owczarek niemiecki (65), cavalier king charles spaniel (38), chihuahua (46). Na Wystawie Międzynarodowej w sobotę będą oceniane psy z grupy FCI: II, III, IV, V, VII, w tym  między innymi następujące rasy: molosy (dogi niemieckie, rottweilery, shar-pei, bernardyny, berneńskie psy pasterskie, owczarki kaukaskie, czarne teriery rosyjskie i inne)   pinczery i sznaucery;  teriery: american staffordshire terier, west highland terier, terier szkocki i wiele innych; jamniki we wszystkich wielkościach i odmianach włosa;  szpice: akita, siberian husky, alaskan malamute, pies z bangkaew (żadkość) oraz wyżły i setery

W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI:  I, VI, VIII, IX, X oraz dodatkowo rasy nie uznane jeszcze przez FCI . W niedzielę licznie będą prezentowane:  owczarki niemieckie, szkockie, szetlandzkie, belgijskie, francuskie, australijskie; border collie, bearded collie i inne , psy gończe (beagle, bassety, ogary polski, gończy polski, dalmatyńczyk, posokowce; psy myśliwskie dowodne takie jak labrador retriever, golden retriever, czy spaniele.   W niedzielę będzie można zobaczyć też małe, eleganckie psy do towarzystwa, jak pekińczyk, cavalier king charles spaniel, maltańczyk, chiński grzywacz, shi-tzu, buldog francuski, najmniejszy pies na świecie chihuahua,  no i oczywiście różne rasy chartów (chart polski, chart rosyjski, ogromne wilczarze irlandzkie i inne

W sobotę:  o godz. 13 odbędzie się pokaz obiedience (przygotowany przez mistrzynię świata w tej konkurencji) ,  a następnie pokaz posłuszeństwa sportowego.

W niedzielę: o godz. 13 pokaz  Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, a następnie pokaz obedience (przygotowany przez mistrzynię świata w tej konkurencji) 

Będzie także okazja, by wesprzeć fundacje i stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi zwierzętami. Konkurencje finałowe Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych będa się rozpoczynały około godziny 15.30. Parada Ras Polski ch w strojach z epoki (niedziela ok. godz.15.30) Na terenie wystawy nie zabraknie stoisk oferujących wszystko, co cieszy psa i właściciela. Na wystawie nie prowadzi się sprzedaży szczeniąt. Szczenię najlepiej kupić bezpośrednio w hodowli, tam gdzie na stale przebywa suka - matka. Warto wiedzieć, że jedynym dokumentem gwarantującym otrzymanie rodowodu jest metryczka wystawiona przez Związek Kynologiczny w Polsce z podanym numerem tatuażu lub chipu szczenięcia.

Oglądając psy na wsytawie - pamiętajmy, że nawet najgrzeczniejsze psy można głaskać tylko wtedy, gdy ich właściciel wyrazi na to zgodę.

Bilety normalne kosztują 12, ulgowe 8 złotych.

Wystawa odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa - Profesora Jacka Majchrowskiego.

Patronat medialny: Dziennik Polski, Radio Kraków, Dogs Shutter.

100%
0%