|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom – 19.11-16.12.2018 r.

Schroniska i przytuliska dla zwierząt nigdy się nie opróżniają. Wciąż przywożone są tam bezbronne porzucone kocięta i leciwe psy, czworonogi z wypadków drogowych i te, których zrzekli się właściciele. Karma, ciepłe posłania oraz datki pieniężne na leki i potrzebne weterynarzom akcesoria – to cel jedynej w swoim rodzaju, pierwszej w Polsce, za to już dwunastej w Krakowie międzyuczelnianej zbiórki.

Miejsca zbiórki

Dary gromadzone są w oznakowanych miejscach na niemal wszystkich krakowskich uczelniach publicznych, w wielu instytutach Polskiej Akademii Nauk oraz w szkołach prywatnych. Ich lokalizację podano na stronie Akcji akcjasos.org Krakowianie mogą tam przynieść materiały na posłania (koce, pościel, ręczniki, ścierki, zużyte T-shirty) – ważne tylko aby były czyste. Poduszek z pierza schroniska nie przyjmują. Jeżeli ktoś chciałby przekazać karmę, to najlepiej puszkowaną; różne postaci karm weterynaryjnych czy mleko dla kociąt i szczeniąt także mile widziane. Zawsze przydadzą się piłeczki i inne zabawki dla czworonogów, miski, kuwety i inne.

Warto też wesprzeć zwierzaki finansowo wrzucając datek do zaplombowanej puszki. Każda złotówka zostanie przekazana wyłącznie na potrzeby czworonogów. Pracownicy i studenci zaangażowanych w to wydarzenie uczelni i instytutów działają bowiem całkowicie charytatywnie.

Dla kogo?

Beneficjenci tegorocznej edycji to:

  • Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt,
  • Schronisko Psie Pole w Racławicach,
  • Przytulisko dla Zwierząt w Harbutowicach
  • Przytulisko w Łętkowicach Kolonii

 

Dary i… adopcje

Organizatorzy zachęcają też do przygarnięcia psa czy kota. Ważne, aby adopcja była przemyślana, bo każde zwierzę musi mieć zapewnione dobre warunki.  Jeśli ktoś nigdy nie miał psa czy kota, powinien wcześniej poznać (przynajmniej teoretycznie) zasady postępowania z czworonogiem i jego potrzeby fizyczne i emocjonalne. Ważne też, aby nie rozmnażać zwierząt, jeśli nie ma dla nich miejsca w domu ani nie sprawiać dzieciom żywych prezentów. Wiele niechcianych psich i kocich istnień, które się komuś znudziły, trafia potem do schronisk. A żadne schronisko nie zastąpi domu.

100%
0%