|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich,

Zapraszamy na tegoroczny XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 2-4 października w Krynicy-Zdroju.

Zapraszamy na tegoroczny XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 2-4 października w Krynicy-Zdroju.

Kongres Uzdrowisk Polskich jest najbardziej prestiżową ogólnopolską konferencją uzdrowiskową, która od 1992r. na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w branży uzdrowiskowej i turystycznej. Kongres corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z lecznictwem uzdrowiskowym: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, przedsiębiorców uzdrowiskowych oraz władze i członków organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

Tym razem tematem przewodnim XXIII Kongresu będzie „Turystyka uzdrowiskowa odpowiedzią na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów”. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą inspiracją zarówno dla przedstawicieli administracji rządowej, świata nauki jaki i branży lecznictwa uzdrowiskowego do podjęcia merytorycznej dyskusji a w konsekwencji sformułowania kreatywnych wniosków i opinii, wyznaczających dalsze kierunki rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego.

Tegoroczny Kongres ma również na celu przedstawienie znaczenia medycyny uzdrowiskowej jako formy profilaktyki, leczenia i rehabilitacji ludzi czynnych zawodowo oraz osób starszych. Wobec przyjętej przez Rząd Polski, Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014 - 2020, mając na uwadze wydłużony do lat 67 wiek emerytalny, to właśnie lecznictwo uzdrowiskowe oraz związana z nim tzw. turystyka medyczna stanowić może, wzorem wielu innych krajów członkowskich UE, istotny czynnik profilaktyki i rehabilitacji, mającej na celu m.in. utrzymanie dłuższej aktywności zawodowej. Promocja i upowszechnianie lecznictwa uzdrowiskowego, a także SPA i Wellness,w kontekście rynkowym oraz jako kierunku realizacji polityki senioralnej, będzie jednym z tematów poruszanych podczas Kongresu Uzdrowisk Polskich w tym roku.

Z drugiej strony chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że z tej formy leczenia korzysta coraz więcej ludzi młodych, wypalonych zawodowo i zestresowanych, którzy w leczeniu uzdrowiskowym widzą szansę szybkiego powrotu do zdrowia i aktywności zawodowej.

Jubileusz 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zainspirował nas także do podjęcia dyskusji na temat wpływu Unii Europejskiej na Polskie Uzdrowiska, zarówno w kontekście prawnym jak i wykorzystanych możliwości rozwoju infrastruktury uzdrowiskowej.

W trakcie jednej z sesji plenarnych przedstawiona zostanie historia oraz przyszłość członkostwa Polski w Unii Europejskiej z perspektywy działalności uzdrowiskowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane tematyką turystyki uzdrowiskowej, SPA i Wellness, jak również innymi dziedzinami związanymi z turystyką medyczną i uzdrowiskami.

0%
0%