|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pierwsza autorska płyta Antka Krupy

"Amela. Blues o rozwianych włosach na wietrze" to efekt muzycznych poszukiwań Antka, jego fascynacji i życiowych doświadczeń. ZAMÓW PŁYTĘ PRZEZ INTERNET!

KOLEKCJA RADIA KRAKÓW:
Wielka premiera na Targach Książki! w gwiazdorskiej obsadzie z Katarzyną Figurą, Sonią Bohosiewicz, Tomaszem Kotem i Jerzym Stuhrem.
- Album "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza (na 4 płytach i CD audio i 1 mp3) w genialnej interpretacji Anny Polony z muzyką zespołu KROKE
- Album "Dumanowski" – przełomowy radiowy eksperyment Jana Klaty
- Płyta "Ptasie radio. Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima" – wiersze poety czytają Anna Dymna Dorota Segda i Jan Peszek
- "Wesele" Andrzeja Seweryna na CD i DVD – wyjątkowy album zawierający 4 płyty CD i 1 DVD z zapisem radiowego widowiska stworzonego przez Andrzeja Seweryna,
- „Amela. Blues o rozwianych włosach na wietrze” – niezwykły autorski album Antka Krupy .

Płyta Antka Krupy "Amela. Blues o rozwianych włosach na wietrze" jest do nabycia w recepcji Radia Kraków, przy al. Słowackiego 22.

PŁYTĘ "AMELA" MOŻESZ ZAMÓWIĆ TAKŻE PRZEZ INTERNET!
UWAGA! PRZY ZAKUPIE DWÓCH RÓŻNYCH PŁYT Z KOLEKCJI RADIA KRAKÓW - RABAT 20%

„Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze” to pierwsza autorka płyta Antka Krupy – dziennikarza Radia Kraków, muzyka i zarazem jednej z barwniejszych legend Krakowa. Płyta ukazała się w październiku 2012 r. nakładem Radia Kraków z okazji jubileuszu 35-lecia pracy dziennikarskiej Antka Krupy.

Większosć utworów, które znalazły się na płycie "Amela" skomponował wybitny polski kompozytor i gitarzysta Jarek Śmietana, któremu w sposób niezwykły udało się stworzyć baśniową, osadzoną w bluesie muzykę do miniaturek poetyckich Antka Krupy. Na płycie usłyszeć można też wiele muzycznych znakomitości: niezwykłe wokalizy Jorgosa Skoliasa, bluesową wokalistkę Karolinę Cygonek, znakomitą amerykańską wokalistkę jazzową Harriert Levis, znaną jazzową instrumentalistkę i wokalistkę Magdę Piskorczyk, czy właścicielkę zjawiskowego, niskiego głosu Agnieszkę Łapkę. Wśród muzyków, którzy zagrali na płycie Antka Krupy znaleźli się m.in. Jarek Śmietana, basista grupy „Scorpions” Paweł „Baby” Mąciwoda oraz Antek Dębski. Na flecie i przeszkadzajkach zagrał Stefan Błaszczyński - jeden z założycieli i muzyków zespołu „Brathanki”, na trąbce Tomasz Kudyk – jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych, a na instrumentach perkusyjnych Adam Czerwiński - świetny perkusista jazzowy, współpracujący m.in. Nigelem Kennedym i z Jarkiem Śmietaną.

Efektem prawie trzech lat pracy (płyta powstawała od jesieni 2009 roku w studiu Jarka Śmietany i w studiu nagrań Radia Kraków) Antka Krupy i jego przyjaciół jest płyta urzekająca różnorodnością dźwięków i bogactwem barw muzycznych. Płyta będąca przejawem wieloletniej fascynacji Antka Krupy różnymi muzycznymi rejonami i efektem wielu muzycznych przyjaźni i doświadczeń. Przede wszystkim to album bardzo osobisty. „Amela”, „Song dla Gońki”, „Stary człowiek” czy „Dziurawe kieszenie” – większość z 14 utworów, które znalazły się na płycie, to opowieści o miłości, przyjaźni, przemijaniu, śmierci, o wspomnieniach, rzeczach ważnych i mniej istotnych. O doświadczeniach, które kształtują każdego z nas.


Ze względu na duże zainteresowanie naszym wydawnictwem, postanowiliśmy ułatwić zamawianie płyty. Zamówienia można dokonać także przez internet. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się poniżej.

Formularz służy do zamówienia, nie zakupu płyty! Po wypełnianiu formularza, prosimy wskazaną w nim kwotę przelać na konto: 30 88040000 0050 0500 0530 0001 Bank Spółdzielczy w Limanowej z opisem "płyta Amela".
Zamówienie zostanie zrealizowane po otrzymaniu opłaty.

Bezpłatna przesyłka pocztowa jest możliwa tylko na terenie kraju.

Czas realizacji przesyłki - do 7 dni roboczych od otrzymania wpłaty.

W razie problemów z zamówieniem płyty, prosimy o kontakt na: promocja@radiokrakow.pl

0%
0%