|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla Zbiornika Kultury

To zdecydowanie najciekawsze kulturalne wydarzenie minionego miesiąca! Zbiornik Kultury został odznaczony Marką Radia Kraków!

Marka Radia Kraków to wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków od stycznia 2012 r. Co miesiąc nagradzamy najciekawsze wydarzenia i inicjatywy kulturalne.

Jury pod przewodnictwem Justyny Nowickiej wrześniową Markę Radia Kraków postanowiło przyznać Zbiornikowi Kultury, wspólnemu projektowi Bunkra Sztuki i Małopolskiego Instytutu Kultury. Zbiornik to wakacyjny fenomen. Z inicjatywy krakowskiego rzeźbiarza Mateusza Okońskiego, w Dolnym Bunkrze sztuki przez całe wakacje kwitła niezależna artystyczna inicjatywa - od wystaw wykładowców krakowskiej ASP przez targi sztuki po bazar kulinarny, który także jest oczywiście formą sztuki.

Zbiornik Kultury to cykliczna efemeryczna galeria Małopolskiego Instytutu Kultury. W ciągu ostatnich dwóch lat, przy minimalnych nakładach finansowych, w oparciu o energię środowiska młodych krakowskich artystów, w Zbiorniku odbyły się trzydzieści cztery wystawy oraz wiele wydarzeń towarzyszących. W tym roku Zbiornik opuszcza Zabłocie, by – w ramach współpracy z Bunkrem Sztuki – po raz kolejny odnaleźć się w późnokapitalistycznej rzeczywistości.

Wśród nominowanych do wrześniowej Marki Radia Kraków znaleźli się także:
- "Naturzyści" - interesujący, choć nie wolny od kontrowersji projekt zaproponowany przez Capellę Cracoviensis. Będziemy więc debatować o pieśniach Mendelssohna śpiewanych w Lasku Wolskim;
- wyśmienita "Historia niebyła kina PRL" Tadeusza Lubelskiego, wydana przez ZNAK;
- wywiad-rzeka z Piotrem Szulkinem i ksiażka o korespondencjach literatury i filmu w kinie także PRLu, opublikowane przez Ha!art.

Markę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Justyna Nowicka (Radio Kraków), Joanna Targoń ("Gazeta Wyborcza"), Magdalena Huzarska-Szumiec ("Gazeta Krakowska"), Łukasz Gazur ("Dziennika Polski") oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków).

0%
0%