|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla wystawy Nicolasa Grospierre'a!

Sierpniową Markę Radia Kraków jury przyznało wystawie Nicolasa Grospierre'a "Miasto, które nie istnieje" zorganizowanej przez Bunkier Sztuki w ramach projektu "Wymiary utopii".

Marka Radia Kraków to wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków od stycznia 2012 r. Co miesiąc nagradzamy najciekawsze wydarzenia i inicjatywy kulturalne.

Jury obradujące w programie Koło kultury pod przewodnictwem Justyny Nowickiej miało tym razem dwóch poważnych kandydatów do Marki Radia Kraków: Festiwal Kultury Żydowskiej i projekt "Wymiary utopii" realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wynik głosowania był wyrównany, 3:2, przeważył jeden głos i Marka trafi do Bunkra Sztuki! Jurorzy postanowili jednak nagrodzić nie cały projekt, a pojedynczą wystawę odbywającą się w jego ramach: "Miasto, które nie istnieje" Nicolasa Grospierre'a.

"Wystawa jest absolutnie wybitna" - powiedział na naszej antenie Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego". Zdaniem Gazura, Grospierre jest artystą niezywkle interesującym, konsekwentnym, który potrafi w sposób ciekawy opowiedzieć o problemach z którymi mierzy się architektura.

Oto pozostali nominowani do Marki Radia Kraków :
- letnie Festiwale, czyli Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Rozstaje , Festiwal Muzyki Polskiej oraz Festiwal Teatrów Ulicznych,
- wystawa "Opowieści z kraju, którego już nie ma" w Międzynarodowym Centrum Kultury - i towarzyszący wystawie kwartalnik "Herito",
- wystawa "NO LOGO. Szesnaście wybitnych obrazów" w Galerii Zderzak ,
- książki Susan Sontag i Wydawnictwo Karakter

Markę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Justyna Nowicka (Radio Kraków), Joanna Targoń ("Gazeta Wyborcza"), Magdalena Huzarska-Szumiec ("Gazeta Krakowska"), Łukasz Gazur ("Dziennika Polski")oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków) .

Marka Radia Kraków0%
0%