|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla Teatru Łaźnia Nowa

Spektakl "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" w reżyserii Igi Gańczarczyk najciekawszym wydarzeniem kulturalnym lipca.

Markę Radia Kraków za lipiec otrzymało przedstawienie "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" w reżyserii Igi Gańczarczyk, zrealizowane w Teatrze Łaźnia Nowa.

"Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" – to najnowszy projekt artystyczno-społeczny Igi Gańczarczyk w Łaźni Nowej.

Inspirację spektaklu stanowią eseje i opowiadania Virginii Woolf, a także opowieści i filmy, afirmujące potencjał żeńskich relacji. Ze spektaklu krakowskiej reżyserki wyłania się obraz świata, pełen tajemnic, marzeń i dziewczęcych wyzwań, intrygujący, czasem bardzo mroczny.

Scenariusz spektaklu w dużej mierze opiera się o improwizacje i opowieści młodych uczestniczek projektu. Jest podróżą przez różne dziewczęce narracje (pamiętniki, złote-myśli, zeszyty typu „wpisz-się"), którym towarzyszą niewerbalne próby wyrażenia własnych odczuć i emocji poprzez ciało i ruch. Wyłania się z nich bogaty obraz świata, pełnego tajemnic, marzeń i dziewczęcych wyzwań.

Pozostałe nominacje:

- "Siła i patos" Peter Paul Rubens w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem
- "Zaśpiewajcie niewolnicy" - Anna Baumgart, Bunkier Sztuki
- "Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji.", Muzeum MOCAK

Markę Radia Kraków przyznaje jury w składzie: Agnieszka Sabor "Tygodnik Powszechny", Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego", Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków, Joanna Targoń z "Dwutygodnika" oraz Justyna Nowicka z Radia Kraków.

Więcej informacji i archiwum nagrody: Marka Radia Kraków

0%
0%