|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla KBF

Wyróżnienie za Drugie Życie Książki i Wirtualną Bibliotekę Wydawców

Wyróżnienie za Drugie Życie Książki i Wirtualną Bibliotekę Wydawców Marka Radia Kraków dla Krakowskiego Biura Festiwalowego!

Jury składające się z dziennikarzy krakowskich mediów wyróżniło KBF za dwie akcje : Drugie Życie Książki i Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Jak podkreślali jurorzy w przypadku Drugiego Życia Książki organizowanego we współpracy z portalem Bookeriada najważniejszy jest sposób docierania do czytelników, różnorodność imprez towarzyszących i atrakcyjni goście literaccy. Prosty pomysł wymieniania się książkami z sukcesem realizowany jest w różnych miejscach Krakowa. Także Wirtualna Biblioteka Wydawców stała się wakacyjnym wydarzeniem w Krakowie, czytelnicy pobrali ponad 10 000 tysięcy eboków. Na sześćdziesięciu przystankach dwadzieścia krakowskich wydawnictw proponowało czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. W Wirtualnej Bibliotece znalazło się kilkadziesiąt najlepszych tytułów ostatnich miesięcy: literatura piękna, biografie, reportaże, poezja, książki dla dzieci i młodzieży. Jak podkreślała Joanna Targoń głosując na KBF, najtrudniej jest wpaść na proste, bezpretensjonalne i pożyteczne pomysły.

O przyznaniu Marki Radia Kraków zdecydował jeden głos. Blisko zwycięstwa był Zamek Królewski na Wawelu z serią legend wawelskich. Jurorzy docenili konsekwentne realizowanie pomysłu i mistrzowskie wydanie legend. Jak podkreślał Łukasz Gazur, dziennikarz Dziennika Polskiego, Zamkowi należą się gratulacje za wybranie takiej formy edukacji wizualnej i za postawienia na ilustracje dla dzieci.

Do Marki Radia Kraków nominowaliśmy poza tym:

Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie i akcję „Lotna Czytelnia”.
Za wakacyjną i nieskomplikowaną formę upowszechniania czytelnictwa.

Instytut Książki i Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej z nagrodą Transatalntyk.

Za wyjątkową dbałość o tłumaczy, umożliwienie im doskonałych warunków pracy i spotkań podkreślanie roli tłumacza w tworzeniu literackiego dzieła.

Adama Zagajewskiego i Krakowskie Spotkania z Poezją.

Za organizację nowego poetyckiego festiwalu, za współpraęe międzypokoleniową poetów, za eleganckie i ciekawe prowadzenie spotkań.

Markę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Barbara Gawryluk (Radio Kraków), Joanna Targoń ("Gazeta Wyborcza"), Łukasz Gazur ("Dziennika Polski")oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków). Katarzyna Kubisiowska (Tygodnik Powszechny).

Więcej informacji i archiwum nagrody: Marka Radia Kraków

0%
0%