|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla Galerii BWA w Tarnowie

Przedostatnią w tym roku Markę Radia Kraków otrzymuje Wystawa "Sen jest drugim życiem" w Galerii BWA w Tarnowie.

Przedostatnią w tym roku Markę Radia Kraków otrzymuje Wystawa "Sen jest drugim życiem" w Galerii BWA w Tarnowie.

Wystawa symbolicznie podsumowuje pobyt tarnowskiego BWA na dworcu kolejowym.

Listę artystów otwiera Stefan Grabiński - znakomity pisarz z Przemyśla, prekursor polskiej powieści grozy, twórczo uzależniony od przestrzeni kolejowych. Wystawa jest kompilacją różnych dziedzin sztuki, w trakcie jej trwania odbywają się spotkania, koncerty, spektakle.

Tłem wystawy i wydarzeń z nią związanych są marzenie senne i podróżowanie koleją. Kolej/pociągi/perony/stacja kolejowa - sny o podróżach koleją, koszmary o spóźnianiu się na pociąg, gubieniu bagażu i podróżowaniu w niewłaściwym kierunku. Ale także: radość podróżowania, wolność wynikająca z oderwania się od codzienności, romantyzm dalekich podróży, przygoda.

Punktem wyjścia wystawy jest secesyjny dworzec kolejowy w Tarnowie, gdzie tarnowskie BWA ma swoją tymczasową siedzibę. W perspektywie przenosin do nowego miejsca (Pałacyk Strzelecki od 2013 r.), potrzeba symbolicznego pożegnania z dworcową codziennością, a raczej nie-codziennością była dla nas ważnym motorem działania. Koncepcja wystawy szybko zaczęła dialogować z opowiadaniami Stefana Grabińskiego, prekursora polskiej powieści grozy, twórczo uzależnionego od przestrzeni kolejowych. A miasta, w których mieszkał Grabiński – Przemyśl i Lwów, w prostej linii łączą się z Tarnowem – stanowiąc całkiem pokaźny fragment habsburskiej magistrali kolejowej Wiedeń-Lwów.

Pozostali nominowani do Marki Radia Kraków za listopad:
- Festiwal Materia Prima - zainicjowany w Krakowie przez środowisko twórców związanych z Teatrem Groteska, wprowadza do teatralnego obiegu Krakowa wrażliwość na formalny eksperyment, swobodne przemieszanie gatunków, i wielką różnorodność teatralnych języków – od teatru marionetek po cyrk,
- najnowsza premiera w Teatrze im. Słowackiego " Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć",
- „Tanzcafé Treblinka” w Teatrze Nowym – bardzo ciekawa inscenizacja sztuki Wernera Koflera,
- wystawa czasowa w fabryce Oskara Schindlera. „Ocaleni z Holokaustu”,
- ciekawa dyskusja Honzy Zamojskiego z dogmatami modernizmu w Bunkrze Sztuki.

Markę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Magdalena Huzarska-Szumiec z "Gazety Krakowskiej", Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego", Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków, oraz Justyna Nowicka z Radia Kraków.0%
0%