|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Letnie koncerty Radia Kraków: piosenki Marleny Zynger

W niedzielę, 17 lipca o godz. 11.00 w ramach Letnich koncertów Radia Kraków odbył się koncert wierszy i piosenek lirycznych Marleny Zynger w wykonaniu Dominiki Świątek i Edyty Jureckiej.
W n iedzielę, 17 lipca o godz. 11.00 w ramach Letnich koncertów Radia Kraków odbył się koncert wierszy i piosenek lirycznych Marleny Zynger w wykonaniu Dominiki Świątek i Edyty Jureckiej.

Koncert powstał na podstawie wierszy i piosenek lirycznych Marleny Zynger z tomiku "Czas śpiewu kobiety - odsłona pierwsza" i spektaklu pod tym samym tytułem. Przybliża świat kobiecych emocji, jednocześnie nie wartościując ich. Puentę pozostawia publiczności, wierząc w jej intucję, empatię i mądrość naturalną.

W koncercie zaśpiewały Dominika Świątek i Edyta Jurecka. Zagrali Piotr Komorowski (fortepian), Wojtek Gumiński (kontrabas), Adam Świtała (gitara), Łukasz Malina (klarnet), Dominik Chmurski (skrzypce).
Autorami muzyki do wierszy Marleny Zynger są Dominika Świątek, Marlena Zynger, Izabella Goldstein, Anna Borowska i Adam Mazurek. Scenografię przygotowała Marlena Zynger.

Liryka Marleny Zynger prezentowana była już podczas wielu koncertów, m.in. w Trójkowym Studiu im. A. Osieckiej, Salonie Poezji w Łazienkach Królewskich oraz podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nastroje" w Katowicach.

"Bliskie każdemu, kto spotka te wiersze na swojej drodze, będą tęsknoty, westchnienia i wyrzuty tej Odrzuconej, Tęskniącej, Spragnionej Miłości Pani. Kto raz do Niej przyjdzie, odejdzie z Jej niepokojem i kobiecością, łagodną perswazją i prośbą, zapamiętując Jej "potrzebę"."
Krystyna Janda - reżyser, aktorka

"Lubię poezję, która posiada określony, wyraźny rytm i niespodziewanie zaskakujące rymy. Nadaje to jej wyczuwalną muzyczność."
Zygmunt Konieczny - kompozytor

"Poezję Marleny czytasz, odwracasz strony, strona po stronie, zmysły, nastroje, nasyciłeś się, nie. Każda niesie w inne rejony, stacje, stany, wyżyny, rytmy, modlitwy, śpiewy, słowa, łakniesz ich, tak."
Szymon Bojko - historyk i krytyk sztuki

Letnie koncerty Radia Kraków - koncert poezji i wierszy lirycznych Marleny Zynger
17.07, godz. 11.00, dziedziniec Radia Kraków, al. Słowackiego 22
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)

0%
0%