|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Grudniowa Marka RK i SUPERMARKA 2013

Po raz drugi wybieraliśmy Supermarkę Radia Kraków. Wyróżnienie za najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2013 w Małopolsce otrzymała BWA w Tarnowie.

Supermarka Radia Kraków za 2013 rok wybrana. Wyróżniliśmy Galerię BWA w Tarnowie. Jurorzy podsumowali także najciekawsze wydarzenia kulturalne ostatnich dwunastu miesięcy w Małopolsce.

- Mamy dwanaście wyróżnionych wydarzeń. Możemy być z siebie dumni bo są tu rzeczy nieoczywiste- mówiła na antenie Radia Kraków Magdalena Huzarska-Szumiec z "Gazety Krakowskiej” podsumowując dwanaście podsumowań najciekawszych wydarzeń kulturalnych na mapie małopolski.
-Wybieraliśmy na przykład Wirtualne Muzea Małopolski które są świetnym projektem- podkreślała dziennikarka. Warto przypomnieć że to pierwsza nagroda dla wirtualnej inicjatywy wyróżniona Marką Radia Kraków.

Marcin Kościelniak z „Didaskaliów” przypominał odwołanie premiery w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. -Jedno z wydarzeń wybiło się głownie w 2013 roku i pokazało co wolno i nie wolno w Krakowie. Myślę o odwołaniu spektaklu„ Nie-Boska Komedia” Oliviera Frljića. Choć spektakl się nie odbył to wygenerował mnóstwo informacji o naszym mieście. Pokazał podziały w społeczeństwie a dla mnie było to po prostu bolesne doświadczenie – warto zastanowić się co mówią nam” resztki” po tym spektaklu.

Galeria BWA w Tarnowie i Nowym Sączu – to dwie instytucje działające w Małopolsce które mocno zaznaczyły swoją obecność na mapie Polski. Łukasz Gazur Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego" zwracał uwagę że te wystawy potrafiły tworzyć indywidualne narracje w lokalnym wymiarze. -Lokalne kolekcje sztuki współczesnej to interesujący przykład zapełniania 'czarnych dziur” w tym jak postrzegamy sztukę współczesną w Polsce- mówił dziennikarz i przypomniał także znakomitą wystawę 'Ekscentryczne” która odbywała się w zeszłym roku w Nowym Sączu. W Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół można było oglądać obrazy olejne i grafiki Janiny Kraupe oraz przetworzone fotografie Marty Deskur.
Gratulacje i uznanie dla małopolskich galerii podkreślała Joanna Targoń. -Sztuka wróciła na Dworzec w Tarnowie i to jest bardzo dobra wiadomość. Przypomnijmy że w budynku kolejowym eksponowane są w Krzysztof Glondys z TVP Kraków zwracał uwagę że ukłon należy się także włodarzom Tarnowa które dały temu miastu możliwość obcowania z niełatwą często sztuką współczesną.
Justyna Nowicka prowadząca program „Koło Kultury” w trakcie którego wybrano Super Markę Radia Kraków także zagłosowała na BWA w Tarnowie. - Robię to z wielką przyjemnością, to jest miejsce do którego chce się wracać, mówiła szefowa redakcji kultury Radia Kraków i podsumowując wybory jurorów podkreślała wagę nagrody dla instytucji działającej poza granicami Krakowa - Sztuka współczesna coraz mocniej zaznacza swoją obecność na mapie Polski i to nie koniecznie w dużych miastach.
Obecnie w Galerii BWA w Tarnowie prezentowane są prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, dzieła czołówki polskich artystów współczesnych m.in. prace Pawła Althamera, Mirosława Bałki, członków Grupy Ładnie – Rafała Bujnowskiego, Marcina Maciejowskiego i Wilhelma Sasnala. W 2013 roku Galeria BWA w Tarnowie zorganizowała między innymi wystawę „ Błądzić jest rzeczą”, szereg spotkań z twórcami sztuki współczesnej, pisarzami i krytykami sztuki

Markę Radia Kraków za grudzień otrzymała wystawa w MCK "Pamięć. Rejestry i terytoria".

Jury debatowało w składzie: Magdalena Huzarska-Szumiec z "Gazety Krakowskiej", Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego", Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków, Joanna Targoń z "Dwutygodnika" Marcin Kościelniak z „Didaskaliów” oraz Justyna Nowicka z Radia Kraków.
Małgorzata Nieciecka
Więcej informacji i archiwum nagrody: Marka Radia Kraków


0%
0%