|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Eksperci na Marszu Jamników

Dodatkowe atrakcje towarzyszące Marszowi Jamników 2013 – stoiska dla miłośników psów.

Na płycie Rynku Głównego obok sceny pod Ratuszem ustawionych zostało 10 stoisk, wśród nich:

1. Punkt znakowania psów (czipowanie) i wprowadzanie do bazy „Safe- Animal”
Na stoisku będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa i wypełnić formularz, dzięki któremu trafi on do ogólnopolskiej bazy danych.
http://safe-animal.eu/

2. Stoisko Fundacji „Psi Los” - punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji
Fundacja Psi Los powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Realizuje swoje cele poprzez wspieranie schronisk i przytulisk, organizowanie akcji adopcyjnych i zbiórek darów, propagowanie odpowiedzialnego i humanitarnego stosunku do zwierząt oraz działanie na rzecz ustanowienia przepisów chroniących dobrostan zwierząt.
Na stoisku prowadzona będzie zbiórka darów dla Przytuliska dla Bezdomnych Psów i Kotów w Harbutowicach.
http://psilos.org

3. Punkt porad dietetyków zwierzęcych
Informację o tym, jak karmić, czym karmić, na co zwracać uwagę, jak walczyć z nadwagą? Maks Gibes od wielu lat prowadzi sklep zoologiczny, z zamiłowania zajmuje się dietą psów, prowadzi portal traktujący o żywieniu psów www.dietapsa.pl, jest trenerem psów i behawiorystą.

Na wszelkie pytania dotyczące prawidłowego żywienia psów odpowie dr inż. Olga Lasek, pracownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jak dopasować odpowiedni sposób żywienia? Jaką wybrać karmę? I czego unikać w diecie czworonogów aby żyły długo i w pełni zdrowia. Poruszony zostanie również problem otyłości u psów, będzie można zważyć psa oraz nauczyć się samodzielnie oceniać kondycję psa według specjalistycznej skali BCS, aby dokładnie wiedzieć kiedy oraz jak skutecznie stosować diety odchudzające u psów.

4. Salon psiej piękności
Michał Czuba - właściciel Salonu Perros jednego z najbardziej popularnych salonów groomerskich w Krakowie, instruktor groomingu, ostrzygł w swoim życiu ponad 5 tys psów, zoofizjoterapeuta, wolontariusz w schronisku.
http://www.perros.pl

5. Punkt porad psiego behawiorysty
Konsultacje i porady dotyczące wychowania psów i kotów, problemów z zachowaniem i przystosowaniem zwierząt do życia u boku człowieka. Co warto wiedzieć przed zakupem lub adopcją psa lub kota. Jak wychować szczenię by stało się wdzięcznym i bezkonfliktowym towarzyszem życia człowieka. Kim jest behawiorysta zwierząt i na czym polega jego praca.
Andrzej Kłosiński, http://coape.pl/

6. Punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta zwierzęcego
Na stoisku zoofizjoterapeuty właściciele psiaków dowiedzą się jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół, aby uchronić ich przed kontuzjami i urazami. Powiemy co zrobić w nagłych przypadkach, doradzimy jak prawidłowo opiekować się psem chorym, a także wytłumaczymy skąd biorą się najczęstsze problemy ortopedyczne.

Ponadto, będzie się można się dowiedzieć:
- kiedy Twój pies powinien odwiedzić gabinet rehabilitacji zwierząt? Cele i wskazania rehabilitacji.
- jakie ciekawe zabiegi i nowości stosowane są w fizjoterapii zwierząt?
- otyłość największym wrogiem jamnika - proste zasady, które pomogą utrzymać psa w dobrej kondycji fizycznej.
- zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
- długość ma znaczenie, czyli czego każdy jamnik powinien unikać ze względu na swoją budowę anatomiczną?
- jak możemy rozpoznać pierwsze symptomy schorzeń kręgosłupa naszego pupila?
- rehabilitacja psów z problemami kręgosłupa w domu i gabinecie- co możemy zrobić? Nauczymy Cię podstawowych technik masażu i ćwiczeń terapeutycznych.
- hydroterapia – najlepsza i najprzyjemniejsza metoda rehabilitacji dla psa. Dlaczego rehabilitacja w wodzie jest tak skuteczna?

7. Punkt porad weterynarza i petsittera
Porady odnośnie prawidłowej profilaktyki chorób zakaźnych i pasożytniczych. Przegląd i porady stomatologiczne - jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej u psa. Odpowiemy na pytania o sterylizacji i kastracji - zalety i wady, kiedy jest najlepszy czas na zabieg. Jak często należy chodzić do weterynarza - czyli opieka weterynaryjna dostosowana do wieku pacjenta, programy profilaktyczne dla szczeniaka, psa dorosłego i seniora. Jak ocenić czy pies za dużo waży - zapobieganie otyłości u psów i skuteczne odchudzanie
Karolina Ptak, http://www.vetika.com.pl/

Punkt petsitterów - na stoisku będzie się można dowiedzieć m. in.:
- kim jest petsitter?- nowy standard opieki nad domowymi pupilami.
- świetlica, przedszkole, psie wycieczki, pobyt całodobowy u Opiekuna - czyli co oferują Profesjonalni Opiekunowie Zwierząt.
- hotel czy petsitter?- jak wybrać najlepszą opiekę dla Twojego czworonoga.
- jak przygotować psa przed pobytem u Opiekuna.
- spacer i codzienne aktywności, czyli sposób na urwisa- jak zaspokoić potrzeby pupila.
- nauka poprzez zabawę- jak radzić sobie z najczęstszymi problemami w domu i na spacerze.
- praca i pasja- jak zostać petsitterem?
Katarzyna Władyka, http://www.dogsbay.pl/

8. Punkt „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.
Przedstawiciele Policji omówią zasady funkcjonowania „Zielonej strefy” (mail, który jest umieszczony na stronach internetowych wszystkich jednostek Policji). „Zielona strefa” została utworzona w celu wymiany informacji na temat przypadków znęcania się nad zwierzetami oraz łamiania przepisów CITES – Konwencja o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wygnięciem. Poruszone zostaną także kwestie odpowiedzialności prawnej opiekunów zwierząt oraz bezpiecznego zachowania podczas kontaktu ze zwierzętami.

9. Punkt porad instruktora szkolenia psów
Psia Szkoła stawia na dobrą wspólną zabawę i radość, jaką można czerpać z kontaktu z psem. Naszym celem jest nauka właścicieli psów, w jaki sposób zbudować prawidłową więź z czworonogiem, co zrobić, aby spacer był dla nas przyjemnością, a jednocześnie zaspokoił podstawowe potrzeby naszego przyjaciela. Na naszym stoisku opowiemy, w jaki sposób uczyć psa podstawowych poleceń, nie stosując żadnej formy przymusu, siły lub karania. Dowiecie się o mowie ciała psa i jak radzić sobie z podstawowymi zachowaniami problemowymi. Metoda, którą stosujemy w naszej szkole, czyli szkolenie psów przy użyciu klikera, znana i stosowana jest w Polsce już od wielu lat. Serdecznie zapraszamy na stoisko Psiej Szkoły!
Monika Suchowiak, http://www.psia.szkola.pl/

Odwiedzający stoisko będą się mogli także dowiedzieć, jak nawiązać z psem więź, jak zbudować prawidłowe relacje, jak nauczyć psa określonych komend, chodzenia na luźnej smyczy oraz przywołania - jednym słowem jak nauczyć go dobrych manier. Skąd się biorą u psów problemy behawioralne, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić. Co jest najczęstszą przyczyną negatywnej zmiany zachowania czworonogów, a także jak uniknąć podstawowych błędów w wychowaniu psa. Będziemy rozmawiać także o psich emocjach i lękach, jak również o potrzebach psów; oraz jak zaspokajanie ich, bądź niezaspokajanie - odbija się na zachowaniu naszych czworonożnych przyjaciół. Porozmawiamy także o sposobach komunikacji psów i o tym, w jaki sposób możemy porozumiewać się z naszymi pupilami. Uczestnicy marszu dowiedzą się, co to są Sygnały Uspokajające i poznają ich funkcje/znaczenie.
Katarzyna Harmata, http://www.bialypies.pl


Stoiska będą czynne w dniu imprezy od godz. 10.00 do 14.00. Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie. Podczas imprezy na wszystkich stoiskach dystrybuowane będą bezpłatne zestawy psiej czystości.

Organizator: Radio Kraków

Patronat honorowy : Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Współorganizator: Gmina Miejska Kraków

Sponsor: Solaris Bus & Coach S.A.
0%
0%