|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Eksperci na Marszu Jamników

Także w tym roku Marszowi Jamników towarzyszyć będą liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli. Od godz. 10.00 do 14.30 na stoiskach wokół sceny zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów

Także w tym roku Marszowi Jamników towarzyszyć będą liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli. Od godz. 10.00 do 14.30 na stoiskach wokół sceny zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów.

Stoiska będą czynne w dniu imprezy (7.09) od godz. 10.00 do 14.30. Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie. Podczas imprezy na wszystkich stoiskach dystrybuowane będą bezpłatne zestawy psiej czystości.


1. Punkt znakowania psów (czipowanie) i wprowadzanie do bazy „Safe- Animal”
Na stoisku będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa i wypełnić formularz, dzięki któremu trafi on do ogólnopolskiej bazy danych.
http://safe-animal.eu/

2. Stoisko Fundacji „Psi Los” - punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji.
Fundacja „Psi Los” powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Wspiera schroniska i przytuliska, organizuje akcje adopcyjne i zbiórki darów, propaguje odpowiedzialne i humanitarne podejście do zwierząt oraz działanie na rzecz ustanowienia przepisów chroniących dobrostan zwierząt.
http://psilos.org

3. Punkt porad dietetyków zwierzęcych
Informację o tym, jak karmić, czym karmić, na co zwracać uwagę, jak walczyć z nadwagą? Maks Gibas od wielu lat prowadzi sklep zoologiczny, z zamiłowania zajmuje się dietą psów, prowadzi portal traktujący o żywieniu psów www.dietapsa.pl, jest trenerem psów i behawiorystą. Na stoisku także możliwość konsultacji nt. prawidłowego żywienia psów - na wszelkie pytania odpowie dr inż. Olga Lasek, pracownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jak dopasować odpowiedni sposób żywienia? Jaką wybrać karmę? I czego unikać w diecie czworonogów aby żyły długo i w pełni zdrowia. Poruszony zostanie również problem otyłości u psów, będzie można zważyć psa oraz nauczyć się samodzielnie oceniać kondycję psa według specjalistycznej skali BCS, aby dokładnie wiedzieć kiedy oraz jak skutecznie stosować diety odchudzające u psów.

4. Salon psiej piękności
Michał Czuba - właściciel Salonu Perrot, jednego z najpopularniejszych salonów groomerskich w Krakowie, instruktor groomingu. Ostrzygł w swoim życiu ponad 5 tysięcy psów, jest też zoofizjoterapeutą i wolontariuszem w schronisku. Na stoisku możliwość bezpłatnego ostrzyżenia psa oraz uzyskania informacji o profesjonalnej pielęgnacji czworonożnego pupila.
http://www.perros.pl

5. Punkt „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.
Przedstawiciele Policji omówią zasady funkcjonowania „Zielonej strefy” (mail, który jest umieszczony na stronach internetowych wszystkich jednostek Policji). „Zielona strefa” została utworzona w celu wymiany informacji na temat przypadków znęcania się nad zwierzetami oraz łamiania przepisów CITES – Konwencja o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wygnięciem. Poruszone zostaną także kwestie odpowiedzialności prawnej opiekunów zwierząt oraz bezpiecznego zachowania podczas kontaktu ze zwierzętami.
http://malopolska.policja.gov.pl/pl/zielona-strefa

6. Punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta zwierzęcego
Na stoisku zoofizjoterapeuty właściciele wszystkich psiaków dowiedzą się, jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół, aby uchronić ich przed kontuzjami i urazami, co zrobić w nagłych przypadkach, jak prawidłowo opiekować się psem chorym i jakie są najnowsze trendy i najskuteczniejsze dziś metody rehabilitacji. A specjalnie z mysla o właścicielach jamników sporo o profilaktyce zdrowego kręgosłupa jamnika, czyli:
- otyłość największym wrogiem jamnika, czyli proste zasady, które pomogą utrzymać psa w dobrej kondycji fizycznej; zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
- zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
- długość ma znaczenie, czyli czego każdy jamnik powinien unikać ze względu na swoją budowę anatomiczną?
Porad udzielają dyplomowane zoofizjoterapeutki Katarzyna Prajsnar i Katarzyna Rusinek oraz rehabilitantka Agnieszka Olkuska
http://naczterechlapach.pl.

7. Punkt porad weterynarza
Porady odnośnie prawidłowej profilaktyki chorób zakaźnych i pasożytniczych. Przegląd i porady stomatologiczne - jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej u psa. Odpowiemy na pytania o sterylizacji i kastracji - zalety i wady, kiedy jest najlepszy czas na zabieg. Jak często należy chodzić do weterynarza - czyli opieka weterynaryjna dostosowana do wieku pacjenta, programy profilaktyczne dla szczeniaka, psa dorosłego i seniora. Jak ocenić czy pies za dużo waży - zapobieganie otyłości u psów i skuteczne odchudzanie. Porad udzielają lekarze weterynarii: Karolina Ptak (http://www.vetika.com.pl/) i Maria Chmurska (http://www.wet4lapykrakow.pl/ ).

8. Punkt porad instruktora szkolenia psów
Nie możesz dogadać się z wlasnym psem? Ciągle skacze na gości, szczeka bez powodu i ucieka na spacerach? Ma niespożyte pokłady energii i wyładowuje ją na Twoich meblach? Odwiedzający stoisko będą się mogli dowiedzieć, jak nawiązać z psem więź, jak zbudować prawidłowe relacje, jak nauczyć psa określonych komend, chodzenia na luźnej smyczy oraz przywołania - jednym słowem jak nauczyć go dobrych manier. Skąd się biorą u psów problemy behawioralne, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić. Co jest najczęstszą przyczyną negatywnej zmiany zachowania czworonogów, a także jak uniknąć podstawowych błędów w wychowaniu psa. Będziemy rozmawiać także o psich emocjach i lękach, jak również o potrzebach psów; oraz jak zaspokajanie ich, bądź niezaspokajanie - odbija się na zachowaniu naszych czworonożnych przyjaciół. Porozmawiamy także o sposobach komunikacji psów i o tym, w jaki sposób możemy porozumiewać się z naszymi pupilami. Uczestnicy marszu dowiedzą się, co to są Sygnały Uspokajające i poznają ich funkcje/znaczenie.
Katarzyna Harmata, http://www.bialypies.pl


9. Punkt porad psiego behawiorysty i petsittera
Konsultacje i porady dotyczące wychowania psów i kotów, problemów z zachowaniem i przystosowaniem zwierząt do życia u boku człowieka. Co warto wiedzieć przed zakupem lub adopcją psa lub kota. Jak wychować szczenię by stało się wdzięcznym i bezkonfliktowym towarzyszem życia człowieka. Kim jest behawiorysta zwierząt i na czym polega jego praca.
Opowie Andrzej Kłosiński, psycholog, behawiorysta i specjalista terapii zachowania zwierząt towarzyszących. http://coape.pl/
Na stoisku także będzie można porozmawiać z zawodową petsitterką Katarzyną Władyką i dowiedzieć się:
- kim jest petsitter?- nowy standard opieki nad domowymi pupilami.
- świetlica, przedszkole, psie wycieczki, pobyt całodobowy u Opiekuna - czyli co oferują Profesjonalni Opiekunowie Zwierząt.
- hotel czy petsitter?- jak wybrać najlepszą opiekę dla Twojego czworonoga.
- jak przygotować psa przed pobytem u Opiekuna.
- spacer i codzienne aktywności, czyli sposób na urwisa- jak zaspokoić potrzeby pupila.
- nauka poprzez zabawę- jak radzić sobie z najczęstszymi problemami w domu i na spacerze.
- praca i pasja- jak zostać zawodowym petsitterem?
http://www.dogsbay.pl/

10. Akcesoria dla psów
Eleganckie muszki i stylowe apaszki dla psów ze starannie dobranych ubrań ze sklepów z używana odzieżą. Ale też indywidualizowane smyczki - niepowtarzalne, modne i oryginalne. Wyjątkowe akcesoria z duszą i charakterem dla naszych pupilów . Do obejrzenia i zainspirowania się.
Jagoda Janowska, Psia Mość, http://www.psiamosc.pl/

Na stoisku będzie można nie tylko zobaczyć i przymierzyć ręcznie szyte akcesoria dla psów, ale także:
- uzyskać odpowiedź na pytanie: obroża czy szelki – co będzie lepsze dla mojego psa?
- poprosić o zmierzenie czworonoga, aby dobrać właściwy rozmiar obroży i szelek;
- zaprojektować akcesoria dla swojego psa;
- dowiedzieć się, dlaczego adresówka jest tak ważna;
- poznać dostępne na rynku rodzaje obroży, smyczy i szelek.
Iwona Wcisło, Oh My Pet, http://www.ohmypet.pl/


Organizator Marszu: Radio Kraków
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Współorganizator: Gmina Miejska Kraków
Sponsorzy Marszu Jamników:

Fundator nagród:0%
0%