|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"W korku stoją i samochody, i autobusy"

Słuchacz Radia Kraków pisze ws. buspasa na ul. Lublańskiej oraz organizacji ruchu przy nowej galerii handlowej przy ul. Dobrego Pasterza.

Mapka sporządzona przez słuchacza Radia Kraków

Witam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu dwóch sytuacji występującej w Krakowie:

1. Jaki jest sens stworzenia „niby buspasa” na prawym pasie ulicy Lublańskiej pomiędzy Rondem Polsadu i Rondem Barei? Odcinek ten ma długość około 600 m. I patrząc od strony ul. Bora Komorowskiego najpierw na długości 100-150 m musi być zapewniona możliwość poruszania się prawym pasem jako włączenie z Bora Komorowskiego oraz wjazd i wyjazd z posesji biurowców Capgemini i Budostal 2 (odcinek 1, mapka). Następnie około 100 m, gdzie może obowiązywać ruch osobowy jedynie lewym pasem (odcinek 2, mapka). Bo dalej mamy znowu zjazd w ulicę prowadzącą do Galerii Krokus, OBI, Aqua Parku, bloków mieszkalnych. A przed samym Rondem Barei musi być też zapewniony wyjazd z tej ulicy (odcinek 3, mapka). Tak więc dla ok. 100 m „niby buspasa” wprowadza się dezorganizację ruchu na całej długości drogi. A dodatkowo stan ten paradoksalnie powoduje przeniesienie korków na ulice wcześniejsze tj. Młyńską i dalej Meissnera i Pilotów. Sumarycznie więc poza dezorganizacją ruchu w tym rejonie autobusy faktycznie stoją dłużej w korkach na ulicach wcześniejszych. O kwestii bezpieczeństwa nawet nie wspomnę. A z punktu widzenia kierowcy również oznakowanie w tym rejonie jest chyba na tyle wątpliwe, że nawet zlokalizowana w okolicy straż miejska nie próbuje kontrolować tutaj porządku...

2. Drugie pytanie dotyczy ruchu w okolicy budowanej nowej galerii handlowej przy ulicy Dobrego Pasterza. W oparciu o jakie badania i przez kogo wykonane wyrażono zgodę budowę galerii a co za tym idzie znaczne zwiększenie ruchu na i tak stale zakorkowanej ulicy Dobrego Pasterza i prawie już zablokowanej ulicy Bora Komorowskiego? W jaki sposób ulice które już przed budową galerii stoją zakorkowane mają jeszcze przenieść zwiększony ruch po jej wybudowaniu?

3. Jak miasto zamierza zapewnić funkcjonowanie w tym rejonie w czasie budowy planowanej linii tramwajowej wzdłuż ul. Dobrego Pasterza?

 

 

Słuchacz RK

 

 

Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0