|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niewłaściwa koordynacja remontów dróg w dzielnicy Podgórze

Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę na niewłaściwą koordynację remontów ulic: Myślenickiej, Cechowej i Podedworze. Uważam, że błędem jest zamykanie ulicy Myślenickiej przed zakończeniem remontu ul. Cechowej, gdyż zamyka to jedyny rozsądny objazd (ul Niebieską), kierując praktycznie cały ruch z południa Krakowa (Swoszowice, Wróblowice, itd) na bardzo obciążoną ul. Zakopiańską. W godzinach popołudniowych dojazd do Swoszowic jest totalnie zakorkowany, a jedyna alternatywa jaką jest wówczas bardzo wąska ul Podgórki również nie nadaje się do ruchu dwukierunkowego blokując się całkowicie.

Ulica Myślenicka. / Fot. Jakub Kusy

Wystarczy popatrzeć na mapy google, jak wygląda codzienny powrót mieszkańców z centrum do domów. W dodatku w ostatnim tygodniu zamknięto ul Podedworze, stanowiącą najbliższy objazd ul. Cechowej, co dodatkowo pogłębiło ten komunikacyjny armagedon. Czy w ZiKiT brakuje ludzi z wyobraźnią, aby rozsądnie zaplanować terminy remontów zależnych ulic i rozsądnie zorganizować objazdy?

Mamy XXI wiek i bardzo szybko w oparciu o dostępne aplikacje można dokonać analizy natężenia ruchu oraz podejmować stosowne decyzje o zmianie organizacji objazdów lub prac. Patrząc na mozolne tempo prac przy ul. Myślenickiej, nie widzę żadnej nadziei na przyspieszenie remontu i poprawę sytuacji mieszkańców dojeżdżających do pracy.

Wywieszenie tabliczek z prośbą o wyrozumiałość, w sytuacji gdy czynem zwyczajnie ignoruje się mieszkańców, nie załatwia sprawy. Mieszkańcy oczekują konkretnych działań, które pozwolą zminimalizować niedogodności i na te działania liczymy.

 

Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

 

 

 

Kazimierz Dobosz

50%
50%