|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Co z poszerzeniem ścieżki wzdłuż Rudawy na Błoniach?

"Niestety mimo dużej mobilizacji krakowian w projekcie budżetu nie przewidziano środków poszerzenie ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż Rudawy na Błoniach" - informuje Krzysztof Kwarciak, radny Dzielnicy VII Zwierzyniec.

Fot. K. Orski

Witam!

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Rudawy na Błoniach jest bardzo wąska. Trasa cieszy się olbrzymią popularnością. Droga stanowi część pętli wokół ,,Wielkiej Łąki”. Na tym odcinku często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Mieszkańcy chcieli zmienić sytuację. Powstała inicjatywa ,,Błonia dla Wszystkich”. Zebrano ponad 1000 podpisów pod petycją o poszerzenie ścieżki. Niestety mimo dużej mobilizacji krakowian w projekcie budżetu nie przewidziano środków na zadanie.

Szerokość  trasy zupełnie nie przystaje do olbrzymiego natężenia ruchu cyklistów, rolkarzy oraz pieszych. Przechodnie często muszą ratować się ucieczką przed najeżającymi rowerami. Z kolei jazda na ,,dwóch kołkach” wymaga ciągłego manewrowania. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnego wypadku. W takich warunkach ciężko jest mówić o rekreacji. Urzędnicy od wielu lat zapewniają, że rozbudowa ścieżki jest priorytetowa. Niestety za deklaracjami nie idą czyny.

Koszt prac to około miliona złotych. Budżet dzielnicy jest bardzo skromny. Ciężko byłoby lokalnemu samorządowi udźwignąć taki wydatek. Zresztą zadanie leży w kompetencjach miasta i w dużym stopniu wykracza po za zakres działania jednostki pomocniczej. Dlatego od dawna rada dzielnicy wnioskuje o umieszczenie przedsięwzięcia w budżecie miasta. W tej sprawie podjęliśmy wiele uchwał intencyjnych.

Mam nadzieję, że w toku prac nad budżetem miasta uda się wygospodarować środki chociaż na przygotowanie dokumentacji w przyszłym roku. Wtedy przedsięwzięcie mogłoby zostać zrealizowane w 2019 r. Będę starał się przekonywać do tego radnych miasta.

 

Z wyrazami szacunku

 

Krzysztof Kwarciak

 

radny Dzielnicy VII Zwierzyniec

 

 

Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

40%
60%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0