|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wyślij PIT z Radia Kraków

Akcja „Miej PIT z głowy” we wtorek 25 kwietnia!

Posłuchaj materiału Katarzyny Maciejczyk

Fot. Marek Lasyk

We wtorek 25 kwietnia od godz. 12.00 do 18.00 w holu Radia Kraków pracownicy krakowskich urzędów skarbowych pomogą wszystkim chętnym w wypełnieniu i wysłaniu elektronicznego zeznania podatkowego.

Akcja Radia Kraków „Miej PIT z głowy” organizowana we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Krakowie to okazja, aby przed ostatecznym terminem złożenia PIT-ów, który upływa w tym roku 2 maja, skorzystać poza siedzibą urzędu z pomocy pracowników krakowskich urzędów skarbowych i pod okiem ekspertów rozliczyć się z fiskusem.

Dyżurujący przez 5 godzin w holu Radia Kraków urzędnicy udzielą informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e Deklaracje i wyślą go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się w Radiu Kraków, otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Pomoc urzędników jest zupełnie darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków. Żeby skorzystać z pomocy, wystarczy przyjść we wtorek 25 kwietnia do siedziby Radia Kraków (al. Słowackiego 22) podczas trwania akcji (urzędnicy w wypełnianiu i wysyłaniu zeznań pomagać będą od godz. 12.00 do 18.00), przynieść wymagane do wypełnienia PIT dokumenty i uzbroić się w cierpliwość, bo zazwyczaj spora liczba podatników zostawia rozliczenie z fiskusem na ostatnią chwilę.

Dokumenty, które należy przynieść ze sobą: rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego
w 2015 roku –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Uwaga! Na stanowiskach w Radiu Kraków urzędnicy skarbówki nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego.

Miej PIT z głowy! - wyślij go z Radia Kraków.

Zapraszamy we wtorek 25 kwietnia od 12.00 do 18.00 (hol Radia Kraków, al. Słowackiego 22).

Akcja organizowana we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Krakowie.

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

elkonrado

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 14:57

"Przepraszam, a kto teraz jest ostatni ? Pan był pierwszy, pan dopiero przyszedł - nie no... pilnujcie swojej kolejki , bo jak ktoś nie pilnuje to pójdzie na koniec. Ja Pana nie wpuszczę, jak pan nie wie za kim , to pan stoi od nowa :) ja idę na zakupy , ale cały czas stoję za panem, będę za godzinę. ja w ciąży jestem , czy mogę wejść przed państwem ? a jakbym ja był w ciąży ? albo nogę miał złamaną? każdy by chciał iść bez kolejki. Ja stałem od ósmej. głupi, po co od ósmej ? a bo nie mówili że od 12 dopiero. jak nie mówili jak słyszałam, no to ja może głuchy jestem, głuchy jestem " itd. w jednym cudzysłowie, choć z wielu ust zaczerpnięte :) 2 godziny czekania na jedno z pięciu stanowisk, przede mną było 35 osób , gdy wychodziłem tyle samo było za mną średnio wychodziło ponad 17 minut na jedną, ale obsługa urzędników niesamowicie uprzejma. W moim przypadku kalkulator obsługiwały dwie Panie i choć ledwo dawały radę - to robiły to z uśmiechem, dobrą wolą i tam gdzie brakowało kompetencji - szybkim ich uzupełnieniem poprzez telefon do kierownika. Średnia wieku czekających ok 60 lat , każda z osób na swój sposób niesamowita, tu dresiarz awanturnik z aktem notarialnym w dłoni, tam kilku szczególnie eleganckich Panów, kilka szczególnie eleganckich pań których o wiek nie pytałem :) i pierścionki bardziej wartościowe od niejednego mieszkania, fryzury urzekająco wykwintne , diamenty w uszach i na garsonkach zdradzały że nie wszyscy przyszli tam tylko po to by rozliczyć PIT :) ale i trafiały się piękne młode dziewczyny i otwarci dyskutanci z uśmiechem przezwyciężający trudności losu, z podniesioną głową kroczek za kroczkiem.. Ale to nie wszystko - wszechobecne pilnowanie kolejki i mniej lub bardziej śmiałe próby przeciskania się przez nią, kolejkowi policjanci i kolejkowi matematycy - obok wycieczki młodzieży i arcyszeroki uśmiech oraz uprzejmość pracowników Radia Kraków - warto było posiedzieć te dwie godziny, zobaczyć słuchaczy na żywo :) zapamiętać kim są - szkoda tylko że ten eksperyment socjologiczny został przez mikrofon Radia Kraków gdzieś tam po cichu zignorowany, mało było mikrofonu wśród ludzi siedzących na krzesłach... a właśnie ten szum ludzkich spraw i osobowości był bardziej interesujący niż to, co ktoś ma do powiedzenia po odejściu od "okienka". Akcja pomocna, przydatna ludziom :) choć zaskakująca w swym aspekcie socjologicznym. Dziękuję RK , dziękuję IAS:)

Odpowiedz