|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wakacje z Radiem Kraków w Zakopanem

W wakacyjny weekend 14 - 15 lipca zapraszamy do Zakopanego na wyjątkowy festiwal – Tatrzańskie Musealia 2018. Wydarzenie organizuje Muzeum Tatrzańskie, najstarsza instytucja kulturalna w regionie. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie - taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, mama z tatą i dziecko. O tym co będzie się działo podczas festiwalu, opowiedzieliśmy w dwugodzinnym programie Radia Kraków z Zakopanego, który rozpoczął się o g. 11:00.

Fot. Piotr Korczak/Kronos Media

Natomiast od 10:00 do 16:00 zapraszaliśmy do radiowej strefy relaksu, w której na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji – między innymi hula-hop, skakanki, gry w kapsle, jojo i piłkę, malowanie twarzy oraz puszczanie baniek. Byliśmy przed siedzibą Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Krupówki 10.

 


Szczegółowy program Tatrzańskich Musealiów 2018:

SOBOTA 14 LIPCA

WYSTAWA PLENEROWA „W GÓRY PIĘKNIEJSZE OD TATR NIE WIERZĘ.... FOTOGRAFIE ZE ZBIORÓW MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ZAKOPANEM”

DOLNE KRUPÓWKI PRZY KAWIARNI SAMANTA

Prezentowane fotografie autorstwa Oppenheima, Wigilewa oraz Witkiewicza przeniosą wszystkich wędrujących „granią” Krupówek na ścieżki najwyżej położonych szlaków tatrzańskich.

KSIĘGARNIA MUZEALNA

od godz. 13 do godz. 15

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10

Zapraszamy do księgarni muzealnej! Będzie to doskonała okazja do rozmowy z ekspertami o książkach i planach wydawniczych Muzeum Tatrzańskiego. Dla gości przygotowano z okazji Święta Muzeum Tatrzańskiego promocyjne ceny książek!

SPACER SZLAKIEM ZNAKOMITYCH ZAKOPIAŃCZYKÓW

godz. 10

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10


Dorosłych i młodzież zapraszamy do udziału w spacerze trasą dedykowaną osobom zasłużonym dla Zakopanego, który poprowadzi dr hab. Zbigniew Moździerz. Szlak wiedzie śladami postaci takich jak święty Brat Albert, Klemens Bachleda, Stanisław Barabasz, Tytus Chałubiński, Witkiewiczowie - ojciec i syn, ale jednocześnie przywraca pamięć osób zapomnianych takich jak np. rodzina Homolacsów, Dyonizy Bek, Bronisław Chwistek, Maria i Bronisław Dembowscy.

Spacer jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy w przyjemny sposób chcą lepiej poznać historię Zakopanego. Punktami charakterystycznymi spaceru będą Stary Cmentarz, Muzeum Tatrzańskie, Krupówki. Spacer zakończy się w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

 

„ZAKOPIAŃSCY ODKRYWCY” GRA MIEJSKA

godz. 11

Start: Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 18b

Gra miejska „Zakopiańscy odkrywcy” to aktywna forma odszukiwania i poznawania różnych ciekawostek oraz zakamarków  znajdujących się w kilku filiach Muzeum Tatrzańskiego, które nie zawsze są dostrzegane podczas „zwykłego” zwiedzania. Będziemy między innymi rozwiązywać zagadki i szukać odpowiedzi na różne pytania związane z Muzeum, a także z samym Zakopanem. Grę poprowadzą muzealne edukatorki Elżbieta Kauzal i Aleksandra Michalska.

Zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl tel. 533 925 111

MUZEUM TATRZAŃSKIE JAKIEGO NIE ZNACIE

godz. 12

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego ze znamienitą postacią Podtatrza – znawcą architektury, multiinstrumentalistą i śpiewakiem w jednej osobie – Janem Karpielem-Bułecką.

 

„HOP CUP NA JĘZYKACH. KREATYWNE WARSZTATY GWAROWE”

godz. 15

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

ul. Zamoyskiego 25

To wyjątkowe zajęcia przeznaczone zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Podczas zabawy i wykonywania zadań uczestnicy poznają wyrazy gwarowe i porozmawiają po góralsku.

Spotkanie poprowadzą dwie rodowite góralki: Asia Łapka i Agnieszka Gąsienica-Giewont (autorki pierwszego blogu i vlogu o Podhalu). „Inspirowane Podhalem” to hasło przewodnie duetu influencerek, które dzielą się swoją pasją związaną z dziedzictwem kulturowym Podtatrza.

Liczba miejsc ograniczona - rezerwacje pod nr tel. 506351808

HUCULSZCZYZNA, PODHALE I TOWARZYSTWO TATRZAŃSKIE.

OPOWIEŚĆ O GÓRACH, LUDZIACH I DAWNYCH CZASACH

godz. 15

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10

Huculszczyzna i Czarnohora, Podhale i Tatry, to nie tylko dzisiejsza geograficzna rzeczywistość, to słowa-symbole przywołujące znaczenie gór dla naszej kultury i sztuki, ale też wyrażające kontinuum czasu  historycznego i karpackiej przestrzeni. Szlakiem tym, znaczonym pięknem krajobrazu i bogactwem jego etnosów, poprowadzi nas… Towarzystwo Tatrzańskie. Zapraszamy na spotkanie z dr. Janem Skłodowskim.

 

ATELIER ARTYSTY. OPOWIEŚĆ HASIORA

godz. 18

Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 18b

Tego dnia głos artysty po raz kolejny rozbrzmi w przestrzeni Galerii Władysława Hasiora i przedstawi zgromadzone w niej prace. Zapraszamy na spotkanie - opowieść Hasiora o pracowni, sztuce i dziełach, uchwycona na archiwalnych nagraniach audio. Narracja uzupełniona będzie zdjęciami i prezentacją rzeźby na co dzień niepokazywanej zwiedzającym. Spotkanie poprowadzi Joanna Trznadel.

 

POKAZ PLENEROWY FILMU “DESZCZOWY LIPIEC” (1957) W REŻ. LEONARDA BUCZKOWSKIEGO

godz. 21.30

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

ul. Zamoyskiego 25

Zwieńczeniem pierwszego dnia Święta Muzeum Tatrzańskiego będzie plenerowa projekcja filmu z lat pięćdziesiątych, którego akcja toczy się w Zakopanem. W rolach głównych występują: Urszula Modrzyńska, Ryszard Barycz, Jan Kurnakowicz, Andrzej Szczepkowski i Barbara Krafftówna.

W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do wnętrza willi Oksza.

Partnerem seansu jest Outdoor Cinema.

KURATORSKIE OPROWADZANIE PO GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

godz. 13 i godz. 17

Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 18b

 

KURATORSKIE OPROWADZANIE PO GALERII SZTUKI XX WIEKU W WILLI OKSZA

godz. 14 i godz. 20

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

ul. Zamoyskiego 25

 

KURATORSKIE OPROWADZANIE PO GMACHU GŁÓWNYM MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

godz. 18

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10

 

NIEDZIELA, 15 LIPCA

WYCIECZKA W STYLU „WYCIECZKI BEZ PROGRAMU” TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO

godz. 9

zbiórka: Kiry (u wylotu Doliny Kościeliskiej)

 

Zapraszamy na muzealną “wycieczkę bez programu”, która w tym roku powiedzie nas Ścieżką nad Reglami. Zachęcamy do udziału w spacerze z przewodnikami tatrzańskimi – Elżbietą Kauzal i Wojciechem Szatkowskim. Nie zabraknie ciekawostek topograficznych i przyrodniczych, a towarzyszyć nam będą aktorzy Teatru Witkacego: Joanna Banasik oraz Krzysztof Najbor.

Udział w wycieczce uczestnik podejmuje na własne ryzyko. Ubezpieczenie oraz wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki nieszczęśliwych wypadków podczas wycieczki. Ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy pod nr tel. 506351808

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Szczegółowe informacje na www.muzeumtatrzanskie.pl

 

50%
50%