|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W wakacyjne soboty wyruszamy na poszukiwania skarbów

Gdzie można przeżyć niezapomniane przygody? Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypadów? Jak zaplanować rodzinną wycieczkę z dala od tłumów turystów? W wakacje wyruszamy w podróż po Małopolsce! Naszymi przewodnikami są dziennikarze Radia Kraków: Magda Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Teresa Gut, Maciek Skowronek i Marek Mędela, a ich odkrycia poznacie słuchając audycji Skarby Małopolski w nowej, wakacyjnej formule – w każdą sobotę od 10.00 do 13.00.

Co tydzień odwiedzamy inne miejsce. Szukamy nieodkrytych dotąd zakątków, próbujemy lokalnych specjałów, prezentujemy atrakcje turystyczne i podpowiadamy jak ciekawie spędzić czas. A przede wszystkim rozmawiamy z gośćmi w plenerowym studiu Radia Kraków.

 

Skarby Małopolski - posłuchaj archiwalnych audycji!

Fot. Damian Radziak

Przed nami wielki finał wakacyjnych podróży po regionie. Miasto jest jednak oznaczone kolorem czerwonym. Ale! Podróżować można też na szczęście przy radioodbiorniku i dzięki temu nie zmienimy naszych planów, tylko dopasujemy do sytuacji. W czasie audycji wspólnie będziemy zbierać pomysły na odkrywanie Nowego Sącza, a realizację planów na chwilę odłożymy w czasie.

W części turystycznej przeniesiemy się do przełomu XIX i XX wieku i do okresu Franciszka Józefa. W Miasteczku Galicyjskim odwiedzimy atelier fotografa, remizę strażacką oraz sklep kolonialny. Sprawdzimy także, jak postępują prace archeologów w podziemiach pod Rynkiem. Te, przypomnijmy, mają być w przyszłości kolejną atrakcją turystyczną miasta. Nie zabraknie także rozmów z ekspertami o bieżącej sytuacji. Połączymy się z Grzegorzem Biedroniem, prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Tomaszem Urynowiczem, wicemarszałkiem Małopolski, a także Tomaszem Baliczkiem, dyrektorem Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Kulinarnie postawimy na klasykę - upieczemy na wiekowej blasze w jednej z chat w Sądeckim Parku Etnograficznym tradycyjne podpłomyki z mąki pszennej i razowej. Powiemy też o jednym z najbardziej kojarzonych z tym miastem produktów, czyli o miodzie.

W sportowym bloku sprawdzimy, czy piłka zawsze musi być okrągła. Pomogą nam w tym zawodnicy Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz. Naszym gościem będzie także Dariusz Popiela - kajakarz górski, olimpijczyk z Pekinu i wielokrotny mistrz Polski.

Na koniec dużo dobrej muzyki i rozmowy z artystami związanym właśnie z Nowym Sączem - Majką Jeżowską i Wojciechem Waglewskim.

Na audycję zapraszają Teresa Gut i Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Muzyczną część zaprezentuje Tomasz Buszewski. Skarby Małopolski w Radiu Kraków, sobota od 10:00 do 13:00.


 

 

Miniprzewodnik po Wysowej

Miniprzewodnik po Tarnowie

Miniprzewodnik po Krynicy

Miniprzewodnik po Olkuszu

Miniprzewodnik po Pleśnej

Miniprzewodnik po Kościelisku

Miniprzewodnik po Zawoi

Miniprzewodnik po Szczawnicy

 

 

Słuchaj wakacyjnych Skarbów Małopolski w każdą sobotę od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków!

Partnerzy

76%
24%