|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Nienawidzę" Koterskiego z nominacją do "radiowych Oscarów"

„Nienawidzę” - przejmujący tekst, tworzona na żywo muzyka i znakomity aktor w kilku rolach. „Nienawidzę” - w premierowym słuchowisku Radia Kraków usłyszeliśmy Krzysztofa Globisza, który fenomenalnie zinterpretował ciągle aktualną prozę Marka Koterskiego. Słuchowisko zostało zakwalifikowane do festiwalu Prix Italia 2015 w kategorii "słuchowisko". Spektakl jest jednym z dwóch polskich słuchowisk, które Zespół ds. Międzynarodowych Konkursów Radiowych zakwalifikował do tegorocznej edycji Prix Italia - jednego z najważniejszych tego typu konkursów na świecie.

fot. Paweł Krawczyk

Rytm całości nadał CeZik, kompozytor, gitarzysta, wokalista, jedna z najgorętszych osobowości świata Internetu. Na żywo w studiu zmiksował muzykę do słuchowiska i zaśpiewał – także z Krzysztofem Globiszem.

Monodram na podstawie tekstu Marka Koterskiego wyreżyserowała Ewa Kutryś, radiową formę spektaklowi nadała Ewa Ziembla.

Czytaj: E. Kutryś: "Tekst Koterskiego jest ciągle aktualny. To śmieszne i straszne"


Prix Italia to międzynarodowy konkurs organizowany we Włoszech, podczas którego są przyznawane najstarsze i najbardziej prestiżowe, międzynarodowe nagrody, zwane „radiowymi Oscarami”. Laureatów 67. konkursu Prix Italia poznamy we wrześniu 2015 r. podczas dorocznego festiwalu, który w tym roku odbędzie się między 19 a 24 września we włoskim mieście Torino

Nagrodę ustanowiono w 1948 roku przez RAI (wtedy Radio Italiana) w Capri.  Początkowo Prix Italia przyznawano tylko za działalność radiową. W 1957 r. rozszerzono kategorie konkursu o telewizję, a w 1998 r. ustanowiono specjalną nagrodę za działalność internetową, która w 2000 r. stała się nagrodą regularną.


Spektakl „Nienawidzę” został przygotowany w Radiu Kraków w ramach projektu Świadkowie 25-lecia, który realizowaliśmy od lutego do czerwca. Będzie to próba podsumowania ostatnich 25 lat wolnej Polski.

 

 

Zobacz: Świadkowie 25-lecia

 

"To mój pierwszy raz w takiej sytuacji. Będzie mi towarzyszył aktor, przy którym czuje się malutki. Jestem zestresowany, ale mam nadzieję, że będzie dobrze" - mówił przed spektaklem Cezik. "Takiego duetu się nie spodziewałem, ale się ucieszyłem gdy taka propozycja padła. Taki duet to ja rozumiem" - dodał.

Po zakończeniu słuchowiska prezes Radia Kraków Marcin Pulit dziękował zgromadzonej w Studiu im. Romany Bobrowskiej publiczności a chwilę po zakończeniu owacji dla twórców słuchowiska Krzysztof Globisz odebrał nagrodę im. Romany Bobrowskiej. Nagrodziliśmy też najciekawsze instytucje kultury z Małopolski. Nagroda za 2013 rok - SUPER MARKA Radia Kraków - trafiła do Galerii BWA w Tarnowie.

Zobacz: Krzysztof Globisz i CeZik podczas prób do spektalu "Nienawidzę"

Zobacz też: Premiera słuchowiska "Nienawidzę"

 

90%
10%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0