|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radio Kraków w Szczawnicy

W Radiu Kraków w wakacyjne soboty odkrywamy dla Państwa, czasem na nowo, najpiękniejsze miejsca w regionie.

Fot. Damian Radziak

Byliśmy już w Zawoi i Kościelisku. A dziś czas na Pieniny!

Program prowadziły Teresa Gut i Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Trzecią muzyczną godzinę programu przygotowała Agnieszka Barańska.

Miniprzewodnik po Szczawnicy


Jerzy Regiec, flisak, opowiedział, jak wygląda spływ Dunajcem w czasie pandemii. Czy turyści wrócili? Jakie obostrzenia obowiązują? I czy jeszcze opłaca się być flisakiem?

Posłuchaj rozmowy

Fot. Damian Radziak

Zbigniew Botor i Marek Misztal  zdradzili, jakie szlaki wybrać, by wędrować bez tłumów. Zapytaliśmy, też gdzie się udać na rodzinne wycieczki.

Posłuchaj rozmowy

Fot. Damian Radziak

Andrzej Dziedzina-Wiwer to prawdziwa legenda Pienin. Sprawił nam ogromną niespodziankę i przyjemność - napisał dla nas wiersz. Wytłumaczył również, skąd się wzięła nazwa Szczawnica: od wód, które zwierają kwaśne szczawiany, nazywane szczawami. Kiedyś Szczawnice były dwie.

Posłuchaj rozmowy

Fot. Damian Radziak

Do biegania po górach zachęcali Jakub Wolski i Tomasz Moskalik. I robili to bardzo przekonująco.

Posluchaj rozmowy

Fot. Damian Radziak

W muzycznej części Skarbów Małopolski wyruszyliśmy do Jaworek, gdzie od ponad 20 lat stoi jedyny w swoim rodzaju klub Muzyczna Owczarnia. Oryginalny, drewniany budynek, przeniesiony z niedalekiej hali jest miejscem koncertów artystów światowej sławy, ale też ludzi bardzo młodych, dopiero zaczynających trudną drogę na szczyt. Na scenie Owczarni stawali m.in. Nigel Kennedy, Jarek Śmietana, Hanna Banaszak, Janusz Muniak, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, T-Love, Dżem, Kuba Badach, Kasia Kowalska, Kora, TSA, IRA, Grzegorz Turnau i wielu innych. My trafiliśmy akurat na letnią edycję warsztatów muzycznych, podczas których młodzi ludzie szlifują swoje umiejętności gry na gitarach, perkusji i śpiewania. Agnieszka Barańska odwiedziła też pana Wieńczysława Kołodziejskiego, który Owczarnię wymyślił, zbudował i zaprosił do Jaworek wszystkich znakomitych gości, o licznej publiczności nie zapominając. Poznała także jego syna Bartka, który kontynuuje tradycje tego miejsca i oprowadził Radio Kraków po intrygującym wnętrzu klubu. Agnieszka porozmawiała też  z Wojciechem Pilichowskim- znakomitym basistą i wykładowcą muzycznych warsztatów, a potem sekundowała młodym wykonawcom w przygotowaniach do finałowego koncertu.
 

Posłuchaj rozmowy z Wietkiem Kołodziejskim

Posłuchaj romzowy z Bartkiem Kołodziejskim

Posłuchaj rozmowy z Wojciechem Pilichowskim

Partnerzy

100%
0%