|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Festiwal Zero Waste w Radiu Kraków

13 kwietnia w Radiu Kraków odbył się pierwszy w Krakowie Festiwal Zero Waste. W programie wykłady ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty i targi, na których można było zakupić bezodpadowe niezbędniki. Podczas całodziennego wydarzenia uczestnicy mogli posłuchać o tym, jak żyć w duchu ruchu zero waste, nie marnować jedzenia i nosić się bardziej eko, czy w jaki sposób prowadzić biznes zero waste. Zapraszaliśmy do Radia Kraków od godz. 10.00 do 20.00.

fot. Marek Lasyk

–  To  festiwal o tym, jak lepiej dbać o nasze otoczenie, produkując mniej odpadów i być bardziej eko. Ma dawać do myślenia. Będziemy także rozmawiać o przyszłości i zmianach klimatycznych, które mają bezpośredni wpływ na sposób w jaki żyjemy – mówi Aleksandra Niewczas, założycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i organizatorka festiwalu.

Wśród ekspertów pojawili się m.in. Marcin Popkiewicz, naukowiec zajmujący się zmianami klimatycznymi, Jagna Niedzielska, właścicielka restauracji prowadzonej w duchu zero waste,  Rafał Korbut z krakowskiego MPO, który wprowadzi uczestników w temat nowych przepisów o segregacji śmieci na 5 frakcji, czy Paweł Głuszyński, członek Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, który opowiadał o tym jak powinna wyglądać gmina zero waste.

Na stoiskach wystawców będzie można było znaleźć produkty takie jak woreczki na żywność od firmy Maruna, kosmetyki Joanny Chyl, kawę Coffee Proficiency, produkty Fair Trade, szczotki od Ekorozmaitości, butelki i kubki od Mojabutelka, mydła z Rajskiej Mydlarni, kubeczki menstruacyjne od  Perfect Cup, a przed siedzibą Radia Kraków pojawił się foodtruck z kuchnią zero waste Twój Zdrowy Słój.

– Chcemy aby to pierwsze wydarzenie przyciągnęło nie tylko osoby, które już działają w duchu zero waste, ale także tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę w tym temacie. To głównie z myślą o nich zaplanowaliśmy serię warsztatów dotyczących pieluchowania wielorazowego, które zostaną przygotowane przez Pieluchotekę, kompostowania, „czytania” metek na ubraniach, robienia peelingu z fusów kawy, czy właściwego dbania o obuwie, poprowadzonego przez Czyste Buty. Ambasadorką festiwalu jest  Paulina Holtz– dodaje Niewczas.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Bezpłatne wejściówki na wykłady, warsztaty i panele dostępne są na portalu evenea.pl

 

Odmawiaj, ograniczaj, wykorzystuj ponownie – w kwietniowych Przystankach Kulinarnych dużo mówimy o niemarnowaniu – nie bez przyczyny. Po pierwsze statystyki są alarmujące – miliard trzysta milionów ton rok w rok wyrzucanej żywności na świecie, gigantyczne ilości plastikowych opakowań niszczących glebę, oceany i …przedostających się do tego co jemy. Po drugie – jest kolejna okazja by przekonać się, że to każdy z nas może mieć wpływ na środowisko – właśnie przez niemarnowanie i że wcale nie jest to takie trudne – już za tydzień w Radio Kraków wielki festiwal Zero Waste, na który już teraz serdecznie zapraszam. I wreszcie po trzecie – zbliżają się święta – a to jeden z takich okresów w roku, gdy robimy duże zakupy…..często zbyt duże i potem....marnujemy. WIĘCEJ

75%
25%