|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zespół Meeow laureatem VIII edycji Megafonu!

Podczas finałowego koncertu, który odbył się na Rynku Podgórskim w ramach Sceny Debiutantów "Wianków - święta muzyki" o zwycięstwo w konkursie zagrało trzech najlepszych wykonawców VIII edycji MEGAFONU - Runforrest, Meeow i Vent.

Fot. Marek Lasyk

Najlepszą koncertową formę według jurorów zaprezentował Meeow i to on został laureatem konkursu. W ramach nagrody zespół otrzymał 20 godzin w studiu nagrań Radia Kraków oraz możliwość zagrania w trzech małopolskich klubach podczas specjalnej promocyjnej trasy koncertowej zorganizowanej przez Radio Kraków.
Laureatów VIII edycji  MEGAFONU  wybrało jury w składzie: Agnieszka Barańska – prowadząca program „Megafon”, Paulina Bisztyga - szefowa Off Radia Kraków, Maja Łapuszyńska  z Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Jarek Szubrycht, redaktor naczelny „Gazety Magnetofonowej”.

 

Poznajcie ich: 

RUNFORREST pojawił się znikąd. Nie może jeszcze pochwalić się bogatą dyskografią i występami na największych festiwalach muzycznych, jednak jest do na dobrej drodze. Pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek. Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem.

Ma za sobą bardzo udany występ podczas Enea Spring Break 2017 w Poznaniu. Do sukcesów należy dopisać również miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016. Występował także podczas Sofar Sounds Kraków oraz między innymi przed Mani Orrason (IS).

 

MEEOW to skład eksperymentujący z muzyką, poszukujący nowych rozwiązań, odważnie łączący klasykę i elektronikę. Poruszający się w stylistyce jazzowo – ambientowo – trip-hopowej. Na swoim koncie ma już wiele koncertów w krakowskich klubach muzycznych, supporty przed takimi gwiazdami jak L.U.C, Marika, Gooral, KULT, czy Fisz/Emade/Waglewski. Zespół tworzy siedmioro muzyków, w tym beatboxer. 

 

VENT  istnieje od 2010 roku w Krakowie. 
Vent oznacza wiatr i porywa swoją muzyką w różne odcienie emocji. Vent bywa zimny i chłodny, po czym po chwili rozpala do czerwoności alternatywną energią. Tworzy piosenki o zagubieniu, szczęściu, szaleństwie i miłości. W 2011 roku zespół Vent został zwycięzcą Faza Festiwal w Katowicach oraz był laureatem przeglądu zespołów muzycznych RockRebel w Krakowie. W swoim dorobku mają koncerty na jednej scenie z Myslovitz, Comą, Czesław Śpiewa, Akurat. 

  

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0