|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Znachorka” w specjalnej edycji

Już 3 czerwca premiera specjalnej edycji debiutanckiej płyty Kapeli Hanki Wójciak. Album w odmienionej, pełnej koloru szacie graficznej rekomendują Piotr Metz i Muniek Staszczyk.

Wydanie specjalne albumu „Znachorka” zawiera 14 autorskich piosenek oraz dwa bonus tracki - wyczekiwany przez słuchaczy „Janicku mój” - góralski erotyk oparty na skali orientalnej oraz niespodziankę „Krew nie woda”, który melodycznie oparty jest na tradycyjnej węgierskiej pieśni. Na okładce płyty znajdują się rekomendacje Muńka Staszczyka i Piotra Metza.


 
Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi. Dodajcie ją koniecznie do swoich znajomych. Piotr Metz

To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Gorąco polecam posłuchać w całości. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach. Muniek Staszczyk
 

Kapela Hanki Wójciak to krakowski zespół, działający w pełnym składzie od 2011 roku. Hanka jest liderką, założycielką, autorką słów i melodii wszystkich piosenek. W akustycznym graniu Kapeli słychać echa muzyki świata, co odzwierciedla zainteresowania muzyków. Teksty Hanki śpiewane po polsku opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy i zapożyczenia z gwary przydają piosenkach baśniowości, ludowości.
 
 Zespół koncertuje w kraju i za granicą. Wystąpili m.in. w Studio im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej; na Festiwalach takich jak Korowód, Gitarą i Piórem, Muzyka Zaklęta w Drewnie, Etnomania, Pamiętajmy o Osieckiej; rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia (Kraków, Koszalin, Gdańsk Rzeszów). Koncertowali także za granicą, m.in. we Lwowie, Lipsku, Londynie, Rzymie i Pradze.
 
Płyta „Znachorka”, której podstawowa wersja została wydana w 2014 roku przez Radio Kraków zebrała bardzo przychylne recenzje krytyków i organizatorów koncertów, działających nie tylko w Polsce.


Płyta do kupienia w recepcji Radia Kraków.

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0