|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Styczniowy finał w 7. edycji Megafonu

Wygląda na to, że jury konkursu Megafon ma coraz twardszy orzech do zgryzienia. Nadesłane propozycje są tak dobre i różnorodne, że ciężko się zdecydować na odrzucenie któregokolwiek z prezentowanych uczestników. Zarówno The Duffs, jak i Zen-on dołączyli do grona miesięcznych finalistów, z których wybrani zostaną uczestnicy koncertu, kończącego 7. edycję konkursu.

Posłuchaj werdyktu Piotra Metza

"Werdykt salomonowy. Ex aequo do następnej tury przechodzą The Duffs - za pielęgnowanie gitarowego rocka i znalezienie w Krakowie odrobiny wolnego miasta Seattle - i autorski projekt Zen-on za wysoce przestrzenną i niczym nieskrępowaną muzyczną wyobraźnię" - mówił szef redakcji muzycznej Radia Kraków Piotr Metz.

Przed nami jeszcze cztery miesiące, podczas których do Radia Kraków można nadsyłać swoje piosenki. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Regulamin na dole strony.

Zgłoś się: megafon@radiokrakow.pl

 

A oto nasi styczniowi finaliści:

Posłuchaj utworu ZEN-ON

ZEN-ON

ZEN-ON (Zenon Mąsior)  jest z Krzeszowic, a swoją przygodę z muzyką zaczął wiele lat temu. Komponuje, pisze teksty, wiersze, aranżuje muzykę, śpiewa, gra na gitarze a także produkuje i nagrywa podkłady oraz inne formy melodyczne. 

Od wielu lat pielęgnuje muzyczną pasję, będąc równocześnie nauczycielem języka angielskiego. Stworzył lub współtworzył wiele projektów muzycznych w ogólnie pojętej estetyce rocka, pop, muzyki filmowej oraz elektronicznej. Dwa lata temu podjął wspołpracę z  kompozytorem, aranżerem oraz pianistą ze Śląska- Adamem Rybakiem. Jest on producentem płyty "the stories of no one and nothing", której realizacja dobiega końca.  W niektórych piosenkach usłyszymy także wokalistkę Agnieszką Adamczewską. 

WIĘCEJ
 


 

Posłuchaj utworu The Duffs

The Duffs

The Duffs-  to młode, krakowskie trio, które tworzy muzykę w klimacie rocka, alternatywy, new proga, z przebijającym się w wokalu grungem.

Grupa rozpoczęła swoją działalność z początkiem 2013 roku. Duffsi to zwycięzcy wydarzenia pod nazwą Projekt Odkrywka, organizowanego przez Dworek Białoprądnicki w Krakowie, w celu promowania nowych i zdolnych zespołów. Konsekwencją wygranej było nagranie (2014 r.) własnego demo w Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki. Do sukcesów grupy należy także występ podczas finałowego koncertu WOŚP w Cieszynie, support legendy polskiego rocka - zespołu Pidżama Porno w Krynicy Zdrój, jak i występ podczas Juwenaliów Krakowskich 2015 obok takich zespołów jak COMA, Organek, Bednarek, czy Enej. Aktualnie Duffsi są na etapie wydawania swojej debiutanckiej płyty. 

 

 

0%
0%