|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Keb’ Mo’ - Oklahoma

Charyzmatyczny wokalista, gitarzysta i songwriter, czterokrotny zdobywca Grammy, od ćwierćwiecza na scenie – Keb’ Mo’ od zawsze dążył do tworzenia dźwięków odzwierciedlających jego pasje i zamiłowania. W wyniku tego procesu zapracował na miano artysty tworzącego ekspresywną, bardzo osobistą muzykę. Nie inaczej jest w przypadku „Oklahomy”. Za produkcję materiału odpowiada Colin Linden (The Band, Bruce Cockburn). 10 nowych utworów prezentuje szerokie horyzonty Keb’ Mo’. Z całą pewnością można stwierdzić, że na albumie artysta wielokrotnie opuścił swoją strefę komfortu – z bardzo dobrym skutkiem.

Kiedy dochodzisz do pewnego momentu w życiu, koncepcja albumu jest wpleciona w ten proces. Każda z tych piosenek zrodziła się z ważnego na całym świecie tematu – wyjaśnia Keb’ Mo’.

Zobacz jak powstawała płyta. Opowiada Keb`Mo`

Inspiracją do tytułowego utworu była wizyta w Oklahomie w 2013 roku, gdzie muzyk otrzymał zaproszenie do koncertu charytatywnego organizowanego przez Kenny’ego Wayne’a Shepherda. Keb’ mógł na własne oczy zobaczyć zniszczenia po tornado. Z myślą o ludziach, którzy stracili wszystko, w głowie artysty powstała melodia, która nie zdążyła przerodzić się w piosenkę. Sytuacja zmieniła się, gdy Keb’ Mo’ poznał Darę Tucker, artystkę z Oklahomy. Ten duet stworzył utwór o skomplikowanej amerykańskiej historii z perspektywy stanu, z którego pochodzi Tucker. W proces nagrań zaangażował się również Robert Randolph. – Postanowiliśmy, że będzie to utwór o odporności, ale w lekkim tonie. Robert dorzucił swoje trzy grosze, a rezultat tak nam się spodobał, że z miejsca wiedziałem: ten kawałek musi być na płycie i całe wydawnictwo powinno nazywać się właśnie „Oklahoma” – wspomina muzyk.

W „Put A Woman In Charge” nie mogło zabraknąć kobiecego głosu – należy on do Rosanne Cash. Jak mówi Keb’: – Nigdy wcześniej nie pracowaliśmy razem, ale ktoś zasugerował mi, żebym poszedł do Cash z tym utworem, bo może się jej spodobać. Zgodziła się. Wyszło genialnie. Piosenka opowiada o tym, że warto dodać kobiecej energii do zarządzania naszym krajem.

Gwiazda latin pop Jaci Velasquez śpiewa w chórkach „This Is My Home” – emocjonalnym hołdzie dla imigrantów. Taj Mahal, który pracował z Keb’ Mo’ przy okazji albumu „TajMo” (2017, nagroda Grammy), pojawia się w utworach „Don’t Throw It Away” oraz „The Way I”. Kameralny „Beautiful Music” to duet muzyka z żoną Robbie Brooks Moore.

Keb’ Mo’ zadedykował album matce, Lauvelli Cole, która zmarła we wrześniu 2018 w wieku 91 lat.


„Oklahoma”– lista utworów:

„I Remember You”
„Oklahoma”
„Put A Woman In Charge” (Featuring Rosanne Cash)
„This Is My Home”
„Don’t Throw It Away”
„The Way I”
„Ridin’ on a Train”
„I Should’ve”
„Cold Outside”
„Beautiful Music” (Featuring Robbie Brooks Moore)

100%
0%