|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Magda Bożyk z zespołem w Radiu Kraków

Magda Bożyk - autorka tekstów i piosenek, które wykonuje razem ze swoim zespołem w składzie: Władek Grochot (trąbka), Tomek Kobiela (gitara elektryczna), Radek Kopeć (gitara basowa), Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe, fortepian), Michał Tincel (perkusja), gościnnie Marcin Dyjak (harmonijka ustna) . Koncert odbył się we czwartek 15.11 w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Fot. Marek Lasyk

 

Muzycy tworzą wspólnie ciekawą miksturę dźwięków – od nieraz bardzo prostych piosenek, których głównym walorem jest głos Magdy, po piosenki-melodie stanowiące tematy dojazzowej improwizacji, gdzie z kolei pole do popisu ma cały zespół. Gdzieniegdzie przebłyskują tam rockowe riffy, przejmowane przez poszczególne instrumenty, to znowu pojawiają się ocierające się o klasykę współbrzmienia głosu z samym fortepianem, czy gitarą. W tej muzyce widać wiele inspiracji, z których najsilniejszą jest jednak jazz.

Zespół występuje zarówno na scenach klubowych, jak i na większych scenach i festiwalach (m.in. Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Teatr Leśny w Gdańsku, Festiwal Art Energy, Filharmonia Kaliska i in.). Mają na koncie dwa autorskie albumy: Yearning (2014) i Traces (2018), które zostały świetnie przyjęte przez publiczność. Piosenki z tych albumów są doceniane przez redaktorów muzycznych i trafiają to na propozycje listy przebojów (Trójka), to na kompilacje (Smooth Jazz Cafe), to do audycji radiowych, kierowanych do bardzo wyspecjalizowanego grona odbiorców (Dwójka, Rozmowy Improwizowane). Radio Kraków objęło patronatem medialnym obydwa albumy, a słuchaczom Radia piosenki Magdy Bożyk znane są przede wszystkim z audycji Antoniego Krupy i Pauliny Bisztygi.

Zespół wystąpił w składzie:
Magda Bożyk (śpiew), Marcin Dyjak (harmonijka ustna), Władek Grochot (trąbka), Tomek Kobiela (gitara elektryczna), Radek Kopeć (gitara basowa), Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe, fortepian), Michał Tincel (perkusja)

100%
0%