|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Charytatywny koncert z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Unicorn. Wystąpi Dawid Podsiadło

Już 4 lutego w Światowy Dzień Walki z Rakiem odbędzie się wyjątkowy charytatywny koncert Dawida Podsiadło, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn. Jeden z najpopularniejszych w Polsce muzyków zagra, aby zdobyć środki na pomoc psychoonkologiczną dla dzieci i dorosłych chorujących na nowotwory.

Dawid Podsiadło to obecnie jeden z najsłynniejszych muzyków w Polsce. Jego wydany w ubiegłym roku album „Małomiasteczkowy” pokrył się Potrójną Platyną w ciągu dwóch miesięcy sprzedaży, a „Małomiasteczkową Trasę” widziało w sumie ponad 100 tysięcy fanów. Na pierwszą część nadchodzących koncertów „Wielkomiejski Tour” bilety wyprzedały się w 4 minuty. Niedawno artysta otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Młody muzyk znany jest z chętnego włączania się w akcje charytatywne. Zorganizował aukcję złotych biletów na swoje koncerty, z której dochód został przekazany Stowarzyszeniu Mali Bracia Ubogich, a ostatnio na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał swój Małomiasteczkowy Kiosk, który był wykorzystywany przy promocji płyty i trasy koncertowej. Tym razem artysta zdecydował się wesprzeć dzieci i dorosłych chorujących onkologicznie, którzy korzystają z pomocy Stowarzyszenia Unicorn. Wyjątkowy charytatywny koncert odbędzie się 4 lutego 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Będzie to niezwykła okazja, aby zapewnić sobie niezapomniane wrażenia artystyczne, ale także pomóc osobom chorującym na nowotwory!

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie, które od 20 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Jest zaliczane przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w Polsce jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie
i ich rodzin”.

Członkami założycielami Stowarzyszenia oraz Ambasadorami Centrum Psychoonkologii są Państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie.

Od ponad czterech lat Stowarzyszenie prowadzi pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie, w którym dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich bliscy mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji z psychologiem, lekarzem czy fizjoterapeutą, warsztatów i treningów psychologicznych, zajęć ruchowych oraz warsztatów dietetycznych. W tym miejscu osoby chorujące na nowotwory uczą się zdrowego myślenia, akceptowania swoich ograniczeń, radzenia sobie z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami oraz wspomagania swojego organizmu w procesie zdrowienia.


W poprzednich latach Centrum Psychoonkologii Unicorn wspierali m.in.:
- Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski grając spektakl „32 Omdlenia”(2016 r.)
- Jimek (Radzimir Dębski) x Mioush x NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) grając wyjątkowy koncert w ramach swojego wspólnego projektu (2017 r.)
- Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Big Collective Band Wiesława Pieregorólki organizując charytatywny wieczór kabaretowy „Maciej Stuhr wraca na pole” (2018 r.).

 

 

Mat. prasowe

0%
0%