|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

7. edycja Megafonu: finał listopada

W finale listopada spotkały się dwa zespoły: Apple Fields i Kayte. Werdyktem Piotra Metza mamy remis i do dalszej Megafonowej rozgrywki przechodzą obie kapele.

Posłuchaj Piotra Metza i Agnieszki Barańskiej"Bardzo próbowałem wybrać któryś z zespołów, ale zdecydowałem się, że zaczniemy od werdyktu dopuszczającego do dalszej rozgrywki oba zespoły. Wydaje mi się, że wybranie tylko jednego z nich byłoby błędem. Zarówno jeden i drugi zespół grają różną muzykę i obie są bardzo fajną propozycją. Apple Fields, oprócz niezaprzeczalnych walorów muzycznych, dostaje ode mnie premię za świetne, psychodeliczne logo nawiązujące do lat 60. i za granie muzyki zbliżonej do klasycznego brytyskiego rocka, do którego - nie ukrywam - mam sentyment. Natomiast Kayte, który przede wszystkim zajmuje się coverowaniem, ale dobór repertuaru jest nieprzypadkowy wysmakowany. Muzyka nie ma dla nich granic. Myślę, że nadali nowe znaczenie słowu "world music", ale nie tylko w znaczeniu orientalnego instrumentarium" - mówi Piotr Metz. 

A oto nasi listopadowi finaliści:

Posłuchaj duetu Kayte

KAYTE - duet, rozszerzony o o sekcję rytmiczną - bas i perkusję/cajon. Emituje przestrzenne dźwięki i ładne melodie, a wszystko z dodatkiem intymności i czułości. Kayte to zespolone ze sobą energie - męska i kobieca, doskonale odnajdujące wspólny mianownik w dźwiękach. ​

Kate |Kasia Gałkowska|
Prywatnie studentka Ochrony Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Architektury Wnętrz w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Komponuje, lepi słowa, gra na gitarze, ukulele, śpiewa. 

Kay |Jarek Bogusz|
Na gitarze samouk.Po szkole postanowił poświęcić się muzyce, wyjeżdżając w trasę koncertową po Brazylii wraz z zespołem grającym muzykę Red Hot Chili Peppers. Obecnie zgłębia tajemnice wszechświata i... pracuje jako drwal.

WIĘCEJ 

Posłuchaj zespołu Apple Fields

 

 

APPLE FIELDS -  zespół z Krakowa, odwołujący się do klasyki brytyjskiego rocka. W piosenkach Apple Fields można usłyszeć nawiązania do muzyki z lat 60’ i 90’. 

Grupę tworzą: Tomek Kościelniak - gitara, Agnieszka Ryczek - bas, Sebastian Brejnak - wokal, Kuba Zając- gitara i Adrian Burek - perkusja. 

WIĘCEJ

 

100%
0%