|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Urszula Wolak poleca: "Rocketman"

"Twórcy „Rocketman” serwują nam rozśpiewaną i roztańczoną historię pełną niespodziewanych zwrotów akcji, którą od początku do końca ogląda się z zapartym tchem podrygując – w rytm muzyki – nóżką" - pisze Urszula Wolak.

Fot. screenshot YouTube/ https://www.youtube.com/watch?v=mpOGT3GTO84

Urszula Wolak poleca: „Rocketman”

Reżyseria: Dexter Fletcher

Produkcja: Wielka Brytania

 

To był znakomity pomysł, by opowieść o bujnym życiu i rozpędzonej karierze Eltona Johna ubrać w konwencję musicalu skrzącego się cekinami. Twórcy „Rocketman” serwują nam rozśpiewaną i roztańczoną historię pełną niespodziewanych zwrotów akcji, którą od początku do końca ogląda się z zapartym tchem podrygując – w rytm muzyki – nóżką. Muzyki, która, jak podpowiadają twórcy był i jest całym życiem Eltona Johna.

Osią fabularną filmu jest transformacja nieśmiałego, genialnego pianisty Reginalda Dwighta w międzynarodową supergwiazdę Eltona Johna. W głównych rolach zobaczymy nie tylko Tarona Egertona (kreującego postać młodego artysty), ale także jego największe przeboje. Ich teksty składają się na uniwersalną historię chłopaka z przedmieść, który zgodnie z przysłowiem: „Od pucybuta do milionera”, stał się rozpoznawalną ikoną popkultury.

Choć „Rocketman” był autoryzowany i produkowany przez Eltona Johna, muzyk nie chciał stać się jego głównym cenzorem. Pragnął, by historia jego życia została ukazana w sposób szczery, a nawet boleśnie prawdziwy (odsłaniający najbardziej wstydliwe fakty z jego biografii) ze szczyptą humoru. Odbywamy więc podróż od lat sześćdziesiątych, w których dorastał artysta do lat dziewięćdziesiątych, kiedy trafił na odwyk uzależniony od używek i narkotyków.

Nie ulega wątpliwości, że mocnym punktem obrazu jest Egerton, który uzyskał aprobatę samego Eltona Johna. „To była sekunda. Wiedziałem, że jeśli ktoś ma mnie zagrać, to z pewnością musi umieć śpiewać. Chciałem kogoś, kto będzie umiał zinterpretować mnie, nie tylko zagrać, ale także wczuć się w muzykę. Znalezienie kogoś takiego jest zawsze trudne. Ale wtedy znaleźliśmy Tarona Egertona. Jedynego w swoim rodzaju, unikat. Tylko on mógł tego dokonać” – powiedział w jednym z wywiadów muzyk. Aktor spędził na przygotowaniu się do roli pięć miesięcy. Pobierał lekcje wokalne i trenował grę na pianinie. Efekt na ekranie jest piorunujący, gdyż sam zaśpiewał wszystkie piosenki, które znalazły się w filmie. Dodatkowy plus dla twórców za to, że pozwolili na ich zaskakujące interpretacje.

 

Urszula Wolak


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%