|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Spektakl „Czego nie widać” na inaugurację sezonu w Bagateli

98. rok działalności krakowski Teatr Bagatela rozpocznie w piątek premierą spektaklu „Czego nie widać” w reż. Macieja Wojtyszki. Publiczność zobaczy na scenie m.in. Urszulę Grabowską, Dariusza Starczewskiego i Jakuba Bohosiewicza.

Maciej Wojtyszko

fot: Marek Lasyk

Zabawny, klasyczny tekst Michaela Frayna, reżyseria Macieja Wojtyszki i osiemnastoosbowy zespół aktorski z Urszulą Garbowską, Magdaleną Walach, Przemysławem Brannym i Pawłem Sanakiewiczem. "Czego nie widać" to farsa należąca do kanonu tego gatunku, mówi reżyser. To "farsa nad farsami" sztuka ciesząca się powodzeniem od 35 lat na scenach całego świata.
"Czego nie widać" - to pierwsza w tym sezonie premiera w Teatrze Bagatela.  Maciej Wojtyszko podkreśla, że jest to duże wyzwane dla aktorów wcielających się naprzemiennie w postacie tworzące na scenie prowincjonalną, teatralną trupę.
"To jest farsa. To jest teatr. To jest życie"! - mówi bohater-reżyser, próbujący doprowadzić do premiery przedstawienia, które wymyka się spod kontroli. Akcja spektaklu rozpoczyna się od pokazania próby generalnej, a na scenie panuje chaos.

„Ta sztuka jest o tym, że teatr to jest wszystko – i miłość, i tragedia, i cierpienie, i rozpacz. Wszyscy, którzy jesteśmy chowani w teatrze, wiemy, że różnie to bywa” – powiedział w środę dziennikarzom Maciej Wojtyszko.

Jak wyjaśnił, starał się, by przedstawienie jak najmniej odbiegało od utworu brytyjskiego dramatopisarza Michaela Frayna. „Odstępstwa od oryginału są nieduże. Frayn napisał kilka wersji sztuki, wiec korzystamy z tych różnych wersji, bierzemy po trochu z każdej. U nas największą zmianą jest to, że w teatrze źródłem większości nieszczęść jest reżyser” – mówił Wojtyszko.

Premiera na scenie Teatru Bagatela 15 września o 19.15.
Przekład: Karol Jakubowcz i Małgorzata Semil
Rezyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska
Muzyka: Bolesław Rawski

PAP/bp/bg

25%
75%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0