|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Powstanie” w Teatrze Nowym Proxima

Wyjątkowy spektakl o snach umierających w hospicjach - to pierwsza realizacja Laboratorium Nowego Teatru. Premiera na scenie Teatru Nowego Proxima w sobotę 6 lipca o godz. 19.15. Z Tomaszem Kireńczukiem, kuratorem Laboratorium Nowego Teatru rozmawiał Mateusz Borkowski.

posłuchaj rozmowy

„Powstanie” to spektakl teatralny, w trakcie którego autorzy wsłuchują się w głos osób umierających. Twórczynie spektaklu przez kilka tygodni spotykały się z mieszkankami i mieszkańcami hospicjum, kolekcjonując ich sny. I to zarówno sny śnione w nocy, jak i te, które śni się na jawie. Rzeczywistość snu to świat marzeń i wyobrażeń, płynny i nielinearny. I to właśnie w świecie snów osób umierających twórczynie spektaklu szukają ukrytych znaczeń, przesłań i wiadomości, które chcą nam przekazać ci, którzy znajdują się na granicy różnych rzeczywistości.
Istotnym tematem spektaklu są również prywatne doświadczenia twórczyń, które w procesie jego powstawania wielokrotnie konfrontowały się z tematem śmierci. Jak to doświadczenie wpłynęło na ich lęki związane z tematem umierania. Jak sny osób umierających wpłynęły na ich własne sny? Być może to właśnie dzięki snom osób umierających: nieuporządkowanych, rwanych, pozbawionych logiki, łatwiej nam będzie skonfrontować się z zagadnieniami, na które zazwyczaj nie ma miejsca w naszej racjonalnej codzienności.
Spektakl jest pierwszą premierą w ramach Laboratorium Nowego Teatru, autorskiego programu Teatru Nowego Proxima, którego celem jest zagwarantowanie młodym artystom teatru możliwości kształcenia się pod opieką wybitnych artystów oraz danie im szansy na realizację własnych projektów artystycznych.
Pokazom spektakli powstałych w ramach Laboratorium Nowego Teatru towarzyszy akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Bezpłatne bilety na spektakle można otrzymać w Teatrze w zamian za karmę dla bezdomnych zwierząt.
„Powstanie” w Teatrze Nowym Proxima, 6 i 7 lipca, godz. 19.15.
Reżyseria:
Marta Malinowska
Występują:
Katarzyna Kucharska, Aleksandra Padzikowska, Maria Patykiewicz
konsultacje psychologiczne: Olga Katarzyna Libich
Producent:
Tomasz Kireńczuk
Muzyka:
Marcin Albert Steczkowski
Scenografia:
Iga Koclęga
Światło:
Wojciech Kiwacz
Dźwięk: Grzegorz Janeczek

 

Mateusz Borkowski/bp

78%
22%