"Zwiedzający zobaczą nie tylko jak różnorodni są Polacy, ale i będą mogli podziwiać piękne, ciekawe wnętrza świątyń" – powiedziała PAP koordynatorka Nocy Świątyń w Krakowie Joanna Balsamska.

Wśród obiektów, do których każdy będzie mógł wejść bezpłatnie, nie ma świątyń katolickich. Zainteresowani wejdą m.in. do synagog, kościoła metodystycznego, kościoła adwentystów dnia siódmego, świątyni ewangelicko-augsburskiej.

Przedstawiciele poszczególnych wyznań zapraszają także na dyskusje, koncerty, warsztaty. W Domu Polonii wspólnota bahai będzie prezentować założenia swojej wiary, a w Centrum Muzułmańskim zainteresowani poznają historię islamu, będzie okazja do rozmów indywidualnych o wierze.

Noc Świątyń w Krakowie organizuje Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju i Dnia Modlitwy o Pokój, które przypadają 21 września.

W poprzedniej edycji w Krakowie uczestniczyło pięć świątyń, odwiedziło je ok. 350 osób.

Oprócz Krakowa Noc Świątyń w sobotę będzie obchodzona także w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

Nad Nocą Świątyń w 2018 r. patronat honorowy objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Polska Rada Ekumeniczna, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów.

 

PAP/bp