|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niemal 2 tys. książnic weźmie udział w Nocy Bibliotek

IV edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Udział w akcji zadeklarowało już ponad 1800 książnic, które na sobotnią noc przygotowały dla czytelników rozmaite atrakcje.

fot: Pixabay

Noc Bibliotek to przedsięwzięcie, które w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. "Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni" - zapowiadają organizatorzy.

W tym roku swój udział zgłosiło już ponad 1800 bibliotek i wciąż dołączają nowe. Akcja wyszła poza Polskę – włączyły się m.in. biblioteki w Santiago de Compostela, Streatham Tate Library w Londynie, Obwodowa Biblioteka dla dzieci we Lwowie, biblioteka w Saratowie w Rosji i w Mississauga w Kanadzie. Spis bibliotek biorących udział w przedsięwzięciu możecie znaleźć na stronie internetowej https://nocbibliotek.org, wraz z atrakcjami, które akurat tam się odbędą.

Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta". "W wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat" - zapowiadają organizatorzy.

Imprezy odbywać się będą w całym kraju zarówno w wielkich bibliotekach miejskich, jak i niewielkich bibliotekach szkolnych.

Spis bibliotek biorących udział w przedsięwzięciu możecie znaleźć na stronie internetowej https://nocbibliotek.org, wraz z atrakcjami, które akurat tam się odbędą.

 

PAP/bp

100%
0%