Na początek komiks, potem polski dizajn po 1989 roku, a także wystawa przygotowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości.
Swoje plany  na 2018 rok przedstawia Muzeum Narodowe w Krakowie.
Na początek "Teraz komiks!". Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871-2017, związane z komiksem w Polsce.
W kwietniu zobaczymy ekspozycję zat. "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989". Wystawa pokaże zmiany w polskim dizajnie po 1989 roku. Ma opowiedzieć o wzornictwie rozumianym nie tylko jako zaspakajanie potrzeb rynkowych, ale również jako działania kulturotwórcze.
W Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku zobaczymy ekspozycję zat. "Sytuacja się zmieniła" z pracami m.in Boznańskiej czy Malczewskiego, aż po obrazy m.in Wróblewskiego, Strzemińskiego, Maciejowskiego czy Bujnowskiego. Będzie to wybór stu najważniejszych dzieł z kolekcji MNK od końca XIX wieku po dziś.
MNK zaprasza także na pokaz sztuki dawnej w pałacu biskupa Erazma Ciołka. "Hans Suess z Kulmbachu i jego dzieła w Krakowie" - prezentację prac najzdolniejszego ucznia Albrechta Durera.
W kamienicy Szołayskich czeka nas wystawa "Kraków 1900", a jesienią w Głównym Gmachu wielki projekt "Niepodległa. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego".
Przypominamy także o wielkiej wystawie prac Stanisława Wyspiańskiego, czynna będzie w Głównym Gmachu aż do stycznia przyszłego roku.

jn/mat. prasowe