|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla MCK

Marka Radia Kraków za kwiecień trafila do MCK i wystawy " Praca kobiety nigdy sie nie kończy" ...Wśród nominowanych wydarzeń byłyą premiery w Starym Teatrze i Operze Krakowskiej oraz wystawy: w Muzeum Narodowym, Międzynarodowym Centrum Kultury i w Szarej Kamienicy ...

Posłuchaj werdyktu jury pod przewodnictwem Justyny NowickiejOto nasze nominacje do Marki Radia Kraków za kwiecień !

Pierwsza premiera za dyrekcji Jana Klaty w Starym Teatrze „Poczet królów polskich” czyli PKP wzbudziła kontrowersje i nie mało dyskusji. Drugi tytuł – szczególnie nam w Radiu Kraków bliski – „Dumanowski”, kontrowersji już nie wzbudził. „Dumanowski Side A/Side B” w zgodnej raczej opinii krytyki okazał się niewypałem, pokazującym, że Duża Scena dla debiutantów, najzdolniejszych nawet, to pomysł raczej ryzykowny. Marki Radia Kraków nie wróżę.

Spektakl operowo-baletowy „Orfeusz i Eurydyka” w krakowskiej Operze miał nawet swoich fanów. Mnie nie zachwycił. Reżyser Georgio Madia jest choreografem i bardzo ciekawie miksuje balet historyczny, barokowy z tańcem współczesnym. To prawda. W stylowej, minimalistycznej scenografii, która na pewno jest atutem tego spektaklu, szczególnie dotkliwe stały się jednak dramaturgiczne dziury – niedoinscenizowane momenty, w których śpiewacy porzuceni przez realizatora, wyśpiewywali długie frazy niczym na koncercie.
Taniec, witalny i żywiołowy, zdecydowanie przysłonił dramatyczną warstwę opery. A nie o to chyba chodziło.

Sporo działo się w krakowskich muzeach i galeriach. W Muzeum Narodowym świetna wystawa kompozytora i twórcy filmów animowanych Juliana Józefa Antoniszczaka, przygotowana wraz z Zachętą.

W Międzynarodowym Centrum Kultury wystawa "Praca kobiet nigdy się nie kończy". Kolejne pokazy grafiki ze słynnego Gabinetu Rycin PAU i PAN w Krakowie stają się coraz ciekawsze, coraz bardziej krytyczne i problemowe. Zresztą, nawet bez genderowej perspektywy, trudno nie zgodzić się z tytułem…

Ciekawą, choć nieco rozczarowującą inicjatywą okazała się wystawa „Powrót do domu”, z udziałem gwiazd polskiej sztuki, takich jak Sasnal czy Maciejowski . Znany deweloper zaistniał jako światły mecenas sztuki, popieramy, choć sam pomysł mógłby być realizowany nieco bardziej systematycznie, niż na zasadzie pospolitego ruszenia.

Na koniec wystawa w Szarej Kamienicy, gdzie regularnie oglądać możemy sztukę współczesną z Krakowa. Młodą i bardzo trendy.

Justyna Nowicka


Marka Radia Kraków – nominacje za kwiecień:

- „Dumanowski Side A/Side B” w Starym Teatrze
- „Orfeusz i Eurydyka” w Krakowskiej Operze
- "Powrót do domu" - Fundacja Sztuk Wizualnych
- Antonisz w Muzeum Narodowym
- "Praca kobiet nigdy się nie kończy" w MCK
- Zawada/Baran „Przekroczenie” w Szarej Kamienicy
0%
0%