|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Koncert Solne Uwielbienie w Wieliczce 20 czerwca

20 czerwca br., już po raz szósty, na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. Tym razem z chórem Solnego Uwielbienia i solistami związanymi z formacją PDF zaśpiewa Magda Steczkowska. Początek koncertu o 19:00.

Centralnym punktem koncertu Solne Uwielbienie jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Za oprawę muzyczną odpowiada powołany na tę okoliczność chór Solnego Uwielbienia, któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour.

W tym roku na scenie Solnego Uwielbienia gościnnie wystąpi Magda Steczkowska. W wydarzeniu wezmą także udział najmłodsi, którzy stworzą kilkudziesięcioosobową scholę Solne Uwielbienie Dzieci. Modlitwę uwielbienia poprowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Swoim świadectwem życia podzielą się z uczestnikami spotkania również Monika i Marcin Gomułkowie, twórcy kanałów społecznościowych „Początek wieczności”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej.

Solne Uwielbienie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce. 

Pierwszy koncert Solne uwielbienie odbył się 19 czerwca 2014 roku. Wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. Muzycy tworzący inicjatywę Solne Uwielbienie odpowiadali również za oprawę muzyczną powitania Papieża na lotnisku w Balicach.

W poprzednich latach w koncercie udział wzięli Natalia Niemen, Halina Mlynkova, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Krzysztof Ziemiec i Arturo Mari.

Organizatorami koncertu Solne Uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy Franciszkanie.

(Materiały prasowe)

100%
0%