|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kibicujący galerii Bunkier Sztuki nie chcą dalszych rozmów z prezydentem

Przeciwnicy połączenia Bunkra Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, którzy założyli Towarzystwo Osób Kibicujących Galerii poinformowali, że nie chcą prowadzić dalszych rozmów z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Spotkanie z prezydentem było zaplanowane w środę w godzinach popołudniowych.

Zygmunt Put [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], źródło: Wikimedia Commons

W oświadczeniu przekazanym mediom Towarzystwo Osób Kibicujących Galerii Bunkier Sztuki poinformowało, że jego przedstawiciele rezygnują z udziału w spotkaniu z prezydentem i z dalszych rozmów na temat przyszłości Bunkra, bo "wszelkie ustalenia mogą okazać się fikcyjne" i zostać "wykorzystane do legitymizowania działań Prezydenta oraz Marii Anny Potockiej".

Jak wskazali, 12 lutego prezydent zadeklarował, że nie planuje łączyć Bunkra Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i chce dyskutować ze środowiskiem twórczym o funkcjonowaniu Bunkra Sztuki w czasie remontu jego siedziby, ale już 15 lutego "mianował na pięcioletnią kadencję dyrektorską w Galerii Marię Annę Potocką i ogłosił plan połączenia tej placówki z Muzeum, ignorując tym samym głosy jej pracowników i środowiska twórczego".

Według Towarzystwa Osób Kibicujących Galerii Bunkier Sztuki pierwszą rozmowę z jego przedstawicielami i przedstawicielkami, które odbyły się w lutym prezydent "cynicznie wykorzystał do budowania lepszego wizerunku i zarządzania nastrojami społecznymi".

W oświadczeniu napisano także, że polityka kulturalna Krakowa "od lat zmierza w kierunku centralizacji i festiwalizacji", miasto nieustannie poszerza ofertę turystyczną, lekceważąc potrzeby mieszkańców, co może spowodować wkrótce "masowy odpływ związanych z Krakowem artystów do innych miast".

"Prezydent nie został powiadomiony o odwołaniu tego spotkania" - powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek. Dodała, że miało ono dotyczyć wizji artystycznej Bunkra Sztuki, a nie spraw związanych z administrowaniem tą instytucją.

 

 

 

(PAP/ko)

20%
80%