|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Ale cyrk!" - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Od 4 do 7 lipca w Krakowie odbywać się będzie 32. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "Ulica", tradycyjnie już organizowany przez Teatr KTO. Tematem głównym "Ulicy" jest przenikanie się dwóch światów - cyrku i teatru ulicznego.

Z Jerzym Zoniem dyrektorem Teatru KTO rozmawia Ewa Szkurłat - posłuchaj

Teatr Akt_Ja gore © Jakub Skorupski

"DROM-ścieżkami Romów " będzie jednym ze spektakli otwierąjących 32. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. 4 lipca o godzinie 17 na Rynku Głownym, niedaleko Ratusza, zobaczymy poetycko-filozoficzną opowieść o wędrówce i historii  Cyganów, Kalderaszy, Lowarów, Polskiej Romy i Bergitki. "Osią narracyjną tego przedstawienia będzie muzyka z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco" - mówi Monika Kozłowska z Teatru KTO- reżyser przedstawienia. 

Choreografię flamenco przygotowała Bogumiła Delimata, a konsultacji muzycznych udzieliłą zespołowi Studio Teatru KTO Teresa Mirga - znana romska pieśniarka.

Cyrk jest ostatecznym schronieniem czystej sztuki.(Francois Mauriac) Dlatego dominującym tematem 32. ULICY jest przenikanie się dwóch światów: cyrku i teatru ulicznego – ich wspólne korzenie i wzajemne inspiracje.

Najpiękniejsze i najbardziej znane place i ulice Krakowa przemienią się w teatralne sceny pełne artystycznych popisów, uniesień i wzruszeń. Artyści przedstawią swoje pokazy na Rynku Głównym, Małym Rynku, placu Szczepańskim i Rynku Podgórskim. Aktorzy, kuglarze, tancerze i mimowie zaanektują też plac Jana Nowaka Jeziorańskiego - przed Galerią Krakowską, a do namiotu cyrkowego na placu Szczepańskim klauni i lalkarze zaproszą najmłodszą widownię na spektakle i zajęcia warsztatowe. Linoskoczkowie, iluzjoniści i szczudlarze obecni będą też w Tarnowie, na ul. Wałowej - jednej z najbardziej reprezentacyjnych w tym mieście (5-6 lipca).

Wszystkie eksponowane w trakcie Festiwalu wątki teatralne i cyrkowe pojawią się w finałowym widowisku plenerowym Parada kuglarzy, zaprezentowanym w Rynku Głównym, na zakończenie 32. ULICY (7 lipca).

ULICA czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jedną z najstarszych imprez tego typu w Europie Środkowej. Organizowany od 1988 roku przez Teatr KTO, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Każdego roku na 4 dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Przypadkowi turyści i świadomi widzowie podążają za artystami przemieszczającymi się po rynkach i ulicach Krakowa. Obserwują mistrzostwo aktorów, podziwiają niestandardowe środki wyrazu i zaskakujące scenografie. Sceną jest całe miasto, a widownia to corocznie 60-100 tys. widzów. 

 

 

mat.prasowe/Ewa Szkurłat


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

90%
10%