Radio Kraków na 32. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Przez cały tydzień w mobilnym festiwalowym studiu Radia Kraków gościmy "ludzi filmu". ZOBACZ

 

W czwartek 26 kwietnia przed widzami i jurorami pozostały ostatnie dwie projekcje konkursowe (17:00 – "Czuwaj" 19:00 - "Człowiek z magicznym pudełkiem"), którym, podobnie jak poprzednim prezentacjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami. 

Ale to nie koniec ciekawych propozycji dla miłośników polskiej kinematografii w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tym samy dniu, o 11:00 Marzenie gościć będzie przedstawicieli poznańskiego festiwalu MFFMW Ale Kino!, którzy zaprezentują film dla młodzieży "Tarapaty",  zapraszając również na spotkanie z reżyser filmu Martą Karwowską. 

O 21:00 w Aneksie przedstawiony zostanie film "Obcy na mojej kanapie", wzbogacony spotkaniem z jego reżyserem – Grzegorzem Brzozowskim.
Ostatnie dwie projekcje w Aneksie odbędą się w piątek 27 kwietnia. Odpowiednio, o  16:00 nominowany do Oscara "Twój Vincent" , o 18:00 "Książę i dybuk". 
Piątkowy dzień festiwalowy  zwieńczony zostanie Tarnowskim Wieczorem Filmowym, w którym przedstawione zostaną filmy zrealizowane w ostatnim roku przez twórców o korzeniach tarnowskich ("Fanatyk", "Le Monde", "Todmachine"). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami poszczególnych filmów: aktorami Mikołajem Kubackim, Łukaszem Szczepanowskim, reżyserami filmów Michałem Tylka, Gawłem Dykasem, Bogusławem Kornasiem i Grzegorzem Stokłosą. 

Oficjalnie, 32. Edycja TNF zakończona zostanie Galą Wręczenia Nagród 28 kwietnia 2018 r. w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, Marzeniu , podczas której  nagrodzone zostaną filmy Jury Dziecięcego, Jury Młodzieżowego, Jury Profesjonalnego i Publiczności oraz Kapituły TNF (laureatem jest Janusz Majewski).  Galę uświetni recital Hanny Banaszak.  Nagrodzone filmy zostaną pokazane w Epilogu, w niedzielę 29 kwietnia.

Imprezy towarzyszące 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej:
- do 27 kwietnia – Świałtem Malowanie w 3D – Polska Światłoczuła – TCK 
- do 29 kwietnia – Polska Niepodległa. Historia w ożywionych obrazach – TCK 
- do 13 maja – Meczysław Wasilewski. Plakaty – BWA

 

 

(RK, mat. prasowe/ew)