|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

2017 - jubileuszowy rok Radia Kraków

To był dla nas bez wątpienia wyjątkowy rok. Jubileusz 90-lecia Radia Kraków był okazją do wspólnego świętowania, spotkań z naszymi słuchaczami i do realizacji jubileuszowych wydarzeń i projektów. Był też okazją, aby przypomnieć o najlepszych tradycjach Radia Kraków - radia od zawsze związanego z Małopolską i mieszkańcami naszego regionu.

fot: M. Lasyk

Świętowanie rozpoczęliśmy – bo nie mogło być inaczej – od urodzinowego tortu, na który zaprosiliśmy słuchaczy w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

90. urodziny świętowaliśmy poprzez wyjątkowe wydarzenia w radiowym teatrze. W roku jubileuszowym zrealizowaliśmy aż trzy słuchowiska z premierą na żywo w Studiu im. Romany Bobrowskiej: w lutym zaprosiliśmy naszych słuchaczy na „Sceny z Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego” Agaty Dudy-Gracz, jesienią na „Stroiciela Grzebieni”, który był wspólnym jubileuszowym przedsięwzięciem Radia Kraków i Teatru KTO, a początkiem grudnia, wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym zaprezentowaliśmy premierowo słuchowisko „Serce ciemności” z Janem Nowickim i Jerzym Trelą w obsadzie. Warto podkreślić, że był to od wielu, wielu lat rekordowy rok, jeśli chodzi o ilość premier w teatrze Radia Kraków – w sumie na antenie zaprezentowaliśmy premierowo aż 7 słuchowisk!

W ciągu jubileuszowego roku nie zabrakło też wydarzeń muzycznych realizowanych w naszym radiowym studiu i prezentowanych na antenie. W ramach jubileuszu Radia Kraków w Studiu im. Romany Bobrowskiej zagrali m.in. Stanisław Soyka z Triem Wojciecha Karolaka oraz zespół Pod Budą, który swoje 40-lecie świętował wspólnie z Radiem Kraków podczas „koncertu dwóch jubileuszy”. To także niezwykle ciepłe spotkania z utalentowanymi podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w „Zaczarowanym Radiu Kraków” oraz wiele ciekawych wydarzeń muzycznych, które Radio Kraków gościło w swoim studiu.

Z naszymi słuchaczami spotykaliśmy się także poza radiowym studiem, podczas wyjazdowych debat i akcji. Z debatami ”Otwarte Radio Kraków” odwiedziliśmy wiele zakątków Małopolski, byliśmy m.in. w Wadowicach, Krynicy, Dobczycach, Zakopanem, Świnnej Porębie, a nawet na Pustyni Błędowskiej... W każdy weekend wakacji zapraszaliśmy słuchaczy do mobilnego studia i wakacyjnej strefy relaksu Radia Kraków w Zakopanem i w Krynicy. Jesienią Radio Kraków uruchomiło nowe studio lokalne w Gorlicach, spotykaliśmy się także z naszymi słuchaczami w specjalnym radiowym studiu na Międzynarodowych Targach Książki.

Rok jubileuszowy to również poszerzanie multimedialnej oferty programowej, dynamiczny rozwój naszych mediów społecznościowych, ważne techniczne inwestycje i szereg nowych projektów kulturalnych, edukacyjnych i publicystycznych, które udało nam się zrealizować.

To akcje społeczne, które kreowaliśmy (jak choćby grudniowa akcja # NieMarnuj), ważne dyskusje, które toczyliśmy (m.in. o stanie krakowskiego i małopolskiego powietrza) i sprawy naszych słuchaczy, w których dzięki zaangażowaniu naszych dziennikarzy, udało się pomóc.

Zaufanie, którym darzą nas słuchacze, to rzecz dla nas absolutnie najważniejsza, dlatego też dumni jesteśmy z tego, że Radio Kraków jest dziś jedną z najważniejszych, najchętniej słuchanych stacji radiowych w Krakowie i Małopolsce i że znajduje się w elitarnym gronie najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju.

Zapraszając do przypomnienia sobie razem z nami tego, co działo się w Radiu Kraków w jubileuszowym roku 2017, trudno nie powiedzieć w końcu o tym, że to wszystko, co możecie Państwo tu zobaczyć i przeczytać, to efekt pracy, zaangażowania i entuzjazmu całego zespołu Radia Kraków. Bardzo Wam dziękuję!

 

 

Przemysław Bolechowski

Prezes Zarządu - Redaktor Naczelny Radia Kraków

 

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0