|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Inwestycja za ponad 4 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Krajowa firma Płoszczyca, producent akcesoriów i elementów dla przemysłu elektrotechnicznego, kosztem co najmniej 4 mln zł rozbuduje swój zakład produkcyjny w gminie Zator, korzystając ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Fot. Pixabay

Decyzje zezwalającą na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną.

Jak poinformowała we wtorek przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej oraz zakup urządzeń produkcyjnych oraz środków transportu. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Zator. Firma zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 mln zł.

Wityńska-Słącz przypomniała, że do tej pory spółka rozwijała się w ramach specjalnej strefy ekonomicznej - zrealizowała inwestycje o łącznej wartości blisko 5,9 mln zł, a także utworzyła ponad 50 nowych miejsc pracy.

„Ta inwestycja zapoczątkowała dynamiczny rozwój najmłodszej krakowskiej podstrefy, utworzonej w Zatorze. Kolejny etap rozwoju spółki Płoszczyca jest już realizowany w ramach Polskiej Strefy Inwestycji” - dodała przedstawicielka KPT.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

 

 

 

(PAP/ko)

0%
0%