|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Huta ArcelorMittal wstrzymuje rekrutację

Rekrutacja wstrzymana jest w związku z planami czasowego wygaszenia wielkiego pieca. Spółka zawiesza też przyjmowanie pracowników z firm zewnętrznych.

Fot. M. Lasyk

Pracownicy, których dotknie wstrzymanie pracy części surowcowej, zostaną oddelegowani do innych prac - w Krakowie oraz w innych oddziałach ArcelorMittal. Część pracowników skorzysta z postojowego. Obecnie w krakowskiej hucie pracuje około trzech tysięcy osób. 

Krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby problemem wysokich cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla i trudną sytuacją polskich przedsiębiorstw - w tym krakowskiej huty ArcelorMittol zajęły się najważniejsze organy Unii Europejskiej. Rezolucję w tej sprawie planują skierować do Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jaeana Claude'a Junckera. Zwracają uwagę, że dwa lata temu Kombinat wydał 40 milionów na modernizację Wielkiego Pieca, który musi w tej chwili zamknąć.

Radni apelują także, aby wspólnota europejska wprowadziła odpowiednią politykę celną dotyczącą gotowych wyrobów stalowych, które wytwarzane poza granicami Unii i nie są obarczone dodatkowymi opłatami związanymi z polityką klimatyczną. 

Przypomnijmy, że wielki piec i stalownia mają przestać pracować we wrześniu. Zarząd spółki decyzje tłumaczył mniejszym popytem na stal, rosnącymi  cenami uprawnień do emisji dwutlenku węgla oraz wysokimi kosztami produkcji. 

 

Czytaj: Huta ArcelorMittal Poland tymczasowo wstrzymuje pracę części surowcowej

 

 

(RK, Joanna Orszulak/ew) 


 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

25%
75%