|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Beata Penderecka

Blog

Tam gdzie rosną poziomki...

W moim zielnym ogródku na balkonie dojrzały poziomki. W ostatnim dniu wiosny.

czytaj ≫

Gdzie są kwiaty z tamtych lat...

Podobnie jak wczoraj, dziś także - punktualnie o 6 rano - budzi mnie ryk kosiarki do trawy. Tak, wiem, cisza nocna kończy się o 6 rano, a niech tam. Razem z upiornym hukiem, do sypialni wpada...

czytaj ≫

Ktoś nie śpi, żeby spać inny nie mógł ktoś

Czasami z powodu choroby bliskiej osoby plany urlopowe biorą w łeb. Pozostaje wówczas - oprócz nad chorym opieki - dolce far niente.

czytaj ≫

Jak dobrze mieć sąsiada?

Zapewne każdy chciałby mieszkać w pięknym zamku, pałacu, czy choćby dużym domu w ciszy i spokoju. Niestety, wiekszość z nas skazana jest na sąsiedztwo. Często niezbyt chciane.

czytaj ≫

Symbol cnoty czy głupoty?

Internetowy walec przejechał po autorze stwierdzenia, że białe róże są symbolem skrajnej nienawiści i skrajnej głupoty. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu mowa kwiatów była powszechnie znana.

czytaj ≫

Zimny maj w krainie cwaniaków

Z niesmakiem, ale też rodzajem fascynacji, obserwuję jakie sposoby wymyślają kierowcy stawiający samochody w strefie płatnego parkowania tak, żeby nie zapłacić.

czytaj ≫

... i znów zakwitły białe bzy

Rozkwitające krzewy bzu powitały najpiękniejszy miesiąc roku. Oko cieszą tylko te kiście, które kwitną na wyżej położonych gałązkach.

czytaj ≫

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Te słowa Umberto Eco przypomniałam sobie w dniu, w którym opublikowano coroczny raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Wyniki tych raportów przestały szokować już dawno.

czytaj ≫

Park&run...away

W ostatnich dniach, niezauważona przemknęła informacja, że w komendach wojewódzkich policji działają skrzynki mailowe "Stop agresji drogowej", na które można wysyłać filmy z nagranym...

czytaj ≫

Bileciki do kontroli - czyli PRL wiecznie żywy

I niech ktoś powie, że tematy nie leżą na ulicy! Czasem jadą tramwajem, czasem rozbijają auta na parkingu/ o tym za tydzień/ i uciekają...

czytaj ≫