|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Beata Penderecka

Blog

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Te słowa Umberto Eco przypomniałam sobie w dniu, w którym opublikowano coroczny raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Wyniki tych raportów przestały szokować już dawno.

czytaj ≫

Park&run...away

W ostatnich dniach, niezauważona przemknęła informacja, że w komendach wojewódzkich policji działają skrzynki mailowe "Stop agresji drogowej", na które można wysyłać filmy z nagranym...

czytaj ≫

Bileciki do kontroli - czyli PRL wiecznie żywy

I niech ktoś powie, że tematy nie leżą na ulicy! Czasem jadą tramwajem, czasem rozbijają auta na parkingu/ o tym za tydzień/ i uciekają...

czytaj ≫

Tele-fere kuku kit

Trudno przeoczyć termin, w którym kończy się nam umowa z operatorem komórkowym, dostawcą internetu czy telewizji kablowej. Zaczynamy być bowiem bombardowani telefonami.

czytaj ≫

Ta ostatnia niedziela

Od dłuższego czasu przyglądam się ogólnopolskiej dyskusji na temat zakazu handlu w niedzielę. Przyglądam się z rozbawieniem...

czytaj ≫

Przyszła wiosna - czyli czas na uśmiech

Podobno wiosną ludzie czują się szczęśliwsi, a skoro tak, to powinni być również milsi dla innych. Nic z tego...

czytaj ≫

Jak żyć - czyli perfekcyjny idiotyzm

Idzie wiosna. Dziś obudził mnie huk pomarańczowej maszyny sprzątającej ulice. Wody było mało, więc bardziej nakurzyła niż odkurzyła, ale i tak zrobiło się czyściej.

czytaj ≫

Blondynka za kierownicą, czyli jak bezpiecznie dotrzeć do celu

Korki w Krakowie są czasami zupełnie nieprzewidywalne, niezależne od pory dnia, tygodnia, remontów, czy kolizji na drodze. Nigdy nie można przewidzieć ile zajmie nam dojazd z punktu A do B.

czytaj ≫

W labiryncie trocin

Miłość do drzew mam w genach, oczywiste więc, że muszę zabrać głos w tej ogólnopolskiej dyskusji. Pomimo bolesnej świadomości, że nie przywróci to ściętym drzewom życia.

czytaj ≫

Żegnaj wiadukcie, witaj estakado

Już niedługo zabytkowy wiadukt nad ul. Grzegórzecką nie będzie wyglądał tak, jak na tym zdjęciu. Raz na zawsze zmieni się wygląd kilku ulic w samym centrum miasta.

czytaj ≫