|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kapsułą do Miechowa

Pasażerowie alarmują - pociągi z Krakowa do Miechowa i Sędziszowa są notorycznie spóźnione. Tylko w czwartek jedno z porannych połączeń Kolei Małopolskich przyjechało pięćdziesiąt minut później - a takie problemy są codziennie. Co na to kolejarze? Kolejarze odpowiadają - remont, czyli "niedasię". A ja myślałem, że po to cztery razy w roku zmienia się rozkład jazdy, żeby właśnie uwzględnić zmiany wynikające z remontów. Podobno po 8 grudnia, wraz z nowym rozkładem ma być lepiej. Spóźniające się pociągi po prostu się zlikwiduje.... Pierwsze przymiarki już są. Strach pomyśleć, co na kolei robią ze spóźniającymi się pracownikami.

Tarnowscy kandydaci startujący w wyborach samorządowych ochoczo odpowiedzieli na apel tarnowskiego schroniska. Przekazali kilkaset banerów, które wykorzystane zostaną by zabezpieczyć psie budy przed zimą. Na naszej stronie www Państwo piszą, że w takim razie wybory okazały się: "psu na budę", ja jednak nie podchodzę to tego aż tak pesymistycznie - pod warunkiem, że banery będą mocowane białym na wierzch. Po co zwierzaki mają się jeszcze pokłócić.

W środę na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu zakopano kapsułę czasu. Umieszczono w niej współczesne gazety i monety będące aktualnie w obiegu, a także listy, których autorami są młodzi laureaci konkursu: „Listy do przyszłości”, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. uczniów z 279 szkół podstawowych. Chwała temu, kto wpadł na ten pomysł, bo gdyby swoje listy włożyli tam dorośli, to nie wiem, co za sto lat pomyśleliby sobie o nas potomkowie. A tak - jest jeszcze szansa... Swoją drogą czy to nie dziwne - przemawiamy do przyszłych pokoleń, wkopujemy kapsuły czasu, a zwykła kapsuła... przepraszam, pociąg - do Miechowa dotrzeć na czas nie może?

 

 

 

Andrzej Kukuczka

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0