|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Beata Penderecka

Przyszła wiosna - czyli czas na uśmiech

26

Podobno wiosną ludzie czują się szczęśliwsi, a skoro tak, to powinni być również milsi dla innych. Nic z tego...

czytaj ≫

Jak żyć - czyli perfekcyjny idiotyzm

26

Idzie wiosna. Dziś obudził mnie huk pomarańczowej maszyny sprzątającej ulice. Wody było mało, więc bardziej nakurzyła niż odkurzyła, ale i tak zrobiło się czyściej.

czytaj ≫

Blondynka za kierownicą, czyli jak bezpiecznie dotrzeć do celu

16

Korki w Krakowie są czasami zupełnie nieprzewidywalne, niezależne od pory dnia, tygodnia, remontów, czy kolizji na drodze. Nigdy nie można przewidzieć ile zajmie nam dojazd z punktu A do B.

czytaj ≫

W labiryncie trocin

14

Miłość do drzew mam w genach, oczywiste więc, że muszę zabrać głos w tej ogólnopolskiej dyskusji. Pomimo bolesnej świadomości, że nie przywróci to ściętym drzewom życia.

czytaj ≫

Żegnaj wiadukcie, witaj estakado

50

Już niedługo zabytkowy wiadukt nad ul. Grzegórzecką nie będzie wyglądał tak, jak na tym zdjęciu. Raz na zawsze zmieni się wygląd kilku ulic w samym centrum miasta.

czytaj ≫

Kochaj bliźniego swego...

8

W dniu, w którym wszyscy mówią o miłości romantycznej, czy erotycznej, napiszę o nieco innej odmianie tego pięknego uczucia. O miłości do sztuki i - co dziś niezwykle rzadkie - do innych...

czytaj ≫

Czerwony kod, czarny kot i cztery łapy

24

W Krakowie wprowadzono III stopień zagrożenia smogowego, czyli czerwony kod, ale mnie nie są potrzebne pyłomierze i alerty. Wystarczy czarny kot sąsiadów i łapy mojego psa.

czytaj ≫

Pstryczek-elektryczek, rachuneczek

10

Jakież było moje zdziwienie, kiedy ze skrzynki na listy wyciągnęłam rachunek za: "założenie plomb na urządz.podlegaj.oplombowaniu, w szczególności po naprawie, remoncie i konserw.instalacji...

czytaj ≫

Kubuś Puchatek - miś o Bardzo Wielkim Rozumku

13

Bombardowani całymi dniami Sprawami Najwyższej Wagi, przystańmy na chwilę. Dziś wspomnijmy Najwspanialszego Misia Świata, bo to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

czytaj ≫

Straszliwy dziadunio, sułtan i Szeherezada

32

W centrum Krakowa mieszka pewien starszy pan, zwany strasznym panem, lub straszliwym dziaduniem. Kto może, schodzi mu z drogi...

czytaj ≫