Sobota, 25 lutego 2017

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

Beata Penderecka

Żegnaj wiadukcie, witaj estakado

46

Już niedługo zabytkowy wiadukt nad ul. Grzegórzecką nie będzie wyglądał tak, jak na tym zdjęciu. Raz na zawsze zmieni się wygląd kilku ulic w samym centrum miasta.

czytaj ≫

Kochaj bliźniego swego...

8

W dniu, w którym wszyscy mówią o miłości romantycznej, czy erotycznej, napiszę o nieco innej odmianie tego pięknego uczucia. O miłości do sztuki i - co dziś niezwykle rzadkie - do innych...

czytaj ≫

Czerwony kod, czarny kot i cztery łapy

24

W Krakowie wprowadzono III stopień zagrożenia smogowego, czyli czerwony kod, ale mnie nie są potrzebne pyłomierze i alerty. Wystarczy czarny kot sąsiadów i łapy mojego psa.

czytaj ≫

Pstryczek-elektryczek, rachuneczek

10

Jakież było moje zdziwienie, kiedy ze skrzynki na listy wyciągnęłam rachunek za: "założenie plomb na urządz.podlegaj.oplombowaniu, w szczególności po naprawie, remoncie i konserw.instalacji...

czytaj ≫

Kubuś Puchatek - miś o Bardzo Wielkim Rozumku

13

Bombardowani całymi dniami Sprawami Najwyższej Wagi, przystańmy na chwilę. Dziś wspomnijmy Najwspanialszego Misia Świata, bo to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

czytaj ≫

Straszliwy dziadunio, sułtan i Szeherezada

32

W centrum Krakowa mieszka pewien starszy pan, zwany strasznym panem, lub straszliwym dziaduniem. Kto może, schodzi mu z drogi...

czytaj ≫

" Jak jest zima, to musi być zimno"

13

Ten cytat z "Misia" dedykuję kolegom dziennikarzom / z innych mediów oczywiście/, którzy temperaturę -10 stopni nazywają trzaskającym mrozem.

czytaj ≫

Opowieści wigilijne bez happy endu

20

Świąteczne dni spędziłam z rodziną i - jak zapewne większość z Państwa - zapamiętam je jako miłe dni pełne ciepła i serdeczności. Nie wszystkim jednak było to dane.

czytaj ≫

Życzenia, które już nic nie znaczą

11

Do wczoraj, zdjęcia z bożonarodzeniowych jarmarków były obrazkami pełnymi spokoju i radości oczekiwania na święta. Już nie są.

czytaj ≫

Gdzie jesteś, Romeo?

18

Już niedługo młodzi ludzie nie będa wiedzieć co przedstawia to zdjęcie. Z kanonu lektur szkolnych ma zniknąć " Romeo i Julia".

czytaj ≫