|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Twórcy „Naked Mind” w Radiu Kraków

5 grudnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się pierwszy koncert grupy Naked Mind, połączony z rejestracją płyty live. Wśród zaproszonych gości pojawi się m.in. eksperymentalna wokalistka Olga Szwajgier oraz tancerka Anita Singh. Hanka Wójciak gościła w "Wieczorze Panieńskim" twórców projektu.

Posłuchaj rozmowy Hanki Wójciak z Michaelem Jonesem i Michałem Augustyniakiem

Naked Mind

Lanckorona to malownicza wioska leżąca niedaleko Krakowa, która od zawsze przyciągała artystów swoją niezwykłą atmosferą i tajemniczą aurą. Tu właśnie Michał Augustyniak (gitarzysta, wokalista i songwriter, znany jako Limboski) oraz Michael Jones (skrzypek i multiinstrumentalista znany z zespołu „Max Klezmer Band”) założyli zespół „Naked Mind” i wraz z zaproszonymi muzykami pracują nad premierowym koncertem i debiutancką płytą.


Naked Mind to piękne, oryginalne melodie często pobrzmiewające „słowiańską zamaszystością” grane na instrumentach z całego świata – indyjskie sitar i tabla, pochodząca z Radżastanu ravanahatta, marokańskie gimbri, afrykańska mbira, tybetańskie misy i gongi czy trzystuletnia barokowa altówka tworzą niezwykłe sonorystyczne połączenia.

Naked Mind to również cisza, ruch, wibracja, puls i biały szum mis i gongów tybetańskich. Tembr gardłowego śpiewu kargyraa, przenikliwy gwizd sygit i plemienne rytmy afrykańskich bębnów w całkowicie improwizowanych, efemerycznych dźwiękowych impresjach…

 

 

Naked Mind oznacza po prostu „czysty umysł” – umysł wolny od myśli, zakłóceń i wyobrażeń, umysł w bezpośrednim kontakcie z rzeczywistością taką, jaka jest – z przestrzenią, dźwiękiem, wibracją i ciszą.

Naked Mind eksploruje te rejony, gdzie muzyka styka się z duchowością we wszystkich kulturach muzycznych świata i stara się znajdywać interesujące wspólne motywy.

Naked Mind to odpowiedź dwóch twórców mieszkających na południu Polski na rzeczywistość globalną – niepokojące konflikty zbrojne i kulturowe, katastrofy ekologiczne i gwałtownie zmieniający się świat, w którym coraz trudniej przewidzieć bieg wydarzeń.

Naked Mind to niewerbalny, świadomy przekaz pełen harmonii i dobrej energii dla słuchacza i dla świata pogrążonego w chaosie…

 

Materiały:

www.facebook.com/Naked-Mind

 

100%
0%