|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jaga Wrońska zapowiada płytę "Srebrny jest Paryż"

Jaga Wrońska - wokalistka i autorka piosenek przez wiele lat związana z Kabaretem Loch Camelot, zapowiada swój najnowszy album "Srebrny jest Paryż". Płyta stworzona we współpracy z autorką tekstów Elżbietą Zechenter - Spławińską i kompozytorem Janem Wojdakiem ukaże się w październiku br.

Posłuchaj rozmowy Hanki Wójciak z Jagą Wrońską

Jaga Wrońska przygotowała ponad trzydzieści recitali tematycznych (między innymi: piosenki francuskie, kompozytorów krakowskich, pieśni ludowe, lwowskie, kresowe, żydowskie, cygańskie, podwórkowe, adwentowe,  kolędy, wielkopostne i pasyjne, maryjne, o Świętych polskich, patriotyczne). Jej znakiem rozpoznawczym jest piosenka francuska, jest nazywana polską Edith Piaf lub Wróbelkiem Krakowskim. W Teatrze Powszechnym w Radomiu wygrała casting na rolę Edith Piaf, wiele razy koncertowała we Francji, ma tam nawet swój fan-club.  Współpracuje z kompozytorami : Grzegorzem Turnauem,  Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Markiem Jaworskim, Janem Wojdakiem.

Szczególna przyjaźń artystyczna łączy ją z Zygmuntem Koniecznym.  Wykonuje jego najsłynniejsze przeboje, ale przede wszystkim, do wielkich sukcesów artystki należy fakt, że to właśnie dla niej powstał  recital piosenek nowych Zygmunta Koniecznego (słowa: Monika Partyk) pt. ,,Z nutą Jasminum”.  Artystka jest stypendystką Miasta Krakowa w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa.  Śpiewa w języku ojczystym, ale także po francusku, niemiecku, rosyjsku, ukraińsku, hebrajsku, w jidysz, romsku, posługuje się też lwowskim bałakiem - od lat związana jest z krakowskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów  Południowo – Wschodnich. Koncertowała we Francji, Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, na Węgrzech, na Ukrainie.

29 września Jaga Wrońska wystąpi w Piwnicy pod Baranami w programie "Wróć do Lwowa" - Koncert piosenek lwowskich z żywym bałakiem lwowskim. Na scenie pojawią się także:

Kazimierz Madej – śpiew i anegdoty

Jarosław Hanik – fortepian

Wiesław Dziedziński - akordeon

100%
0%